bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Výsledky Akademie SFFH za rok 2011

Sdílejte článek ...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Vítězové jednotlivých kategorií jsou označení tučně.

Kniha roku

Paolo Bacigalupi: Dívka na klíček (Argo)

Nejlepší SF

Paolo Bacigalupi: Dívka na klíček (Argo)

Paolo Bacigalupi: Dívka na klíček (Argo)
Cory Doctorow: Malý bratr (Triton)
Greg Egan: Luminous (Talpress)
Ted Chiang: Příběhy vašeho života (Albatros Media – Plus)
Dan Simmons: Flashback (Plejáda publishing)

Nejlepší fantasy a horor

Joe Abercrombie: Hrdinové (Polaris)
Peter S. Beagle: Poklidné a tiché místo (Argo, Triton)
John Crowley: Malý, velký (Triton, Argo)
M. John Harrison: Viriconium (Laser-books)
Jiří Kulhánek: Vyhlídka na věčnost (Crew)

Nejlepší původní česká nebo slovenská kniha

Juraj Červenák: Ďáblova pevnost (Brokilon)
Jiří Kulhánek: Vyhlídka na věčnost (Crew)
Jiří Walker Procházka: Druhý krok nikam (Brokilon)
Pavel Renčín: Věk nenávisti (Argo)
Petr Schink: Vylévání krve (Epocha)

Nejlepší česká nebo slovenská povídka

Karolina Francová: O chlapci, který kreslil komiks (Tajná kniha Šerosvitu)

Karolina Francová: O chlapci, který kreslil komiks (Tajná kniha Šerosvitu)
Zuzana Droppová: Telo (Fantázia 2011)
Jan Hlávka: Vyrovnání (Tři kruté příběhy)
Jana Rečková: Annin čas (XB-1 8)
Michal Spáda: Sedem dcér poštára z Mittwaldenu (Fantázia 2011)

Cena za dlouholetou práci pro SF

Michael Bronec
Petr Kotrle
Richard Podaný

Nadějný nováček / počin roku / zvláštní cena

Ivan Adamovič za výpravu ke kořenům české science fiction v antologii Puls nekonečna.
Autoři antologie Cynické fantasie, zřekli se honoráře ve prospěch dětí Martiny Šrámkové.
Helena Diesing za Český komiks 1. poloviny 20. století.
Dračí doupě II, nová česká hra na hrdiny navazující na původní hráčskou klasiku.
Nakladatelství Netopejr za knižní řadu Pramlok, mapující CKČ od začátku soutěže.

Nejlepší překlad

Richard Podaný (Bacigalupi: Dívka na klíček)
Adéla Bartlová (Crowley: Malý, velký)
Jan Kantůrek (Pratchett: Obléknu si půlnoc)
Petr Kotrle (Bakker: Tisícerá myšlenka)
Milan Žáček (Harrison: Viriconium)

Nejlepší dílo (domácího) výtvarníka

Ted Chiang: Příběhy vašeho života (Albatros Media – Plus)

Milan Malík (Bacigalupi: Dívka na klíček)
Jan Dřevíkovský (Tajná kniha Šerosvitu)
Michal Ivan (Červenák: Ďáblova pevnost)
Tomáš Kučerovský (Zelazny: Tvorové světla a temnoty)
Jana Šouflová (Medek: Dobrodruh 3)

Nejlepší nakladatelství

Laser-books
Argo
Brokilon
Straky na vrbě
Triton

Nejlepší povídková kniha

Ted Chiang: Příběhy vašeho života (Albatros Media – Plus)
Ivan Adamovič (ed.): Puls nekonečna (Albatros Media – Plus)
Philip K. Dick: Podivný ráj a jiné povídky (Argo)
Jiří Walker Procházka: Druhý krok nikam (Brokilon)
Jonathan Strahan (ed.): Nejlepší science fiction a fantasy 2010 (Laser-books)

Nejlepší internetové médium

Legie – databáze knih Fantasy a Sci-Fi (www.legie.info)
FantasyPlanet (www.fantasyplanet.cz)
XB1 (www.casopisxb1.cz)