Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Castle Party: přehlídka extravagance

Foto: castleparty.com

Vedle německého Wave Gotik Treffen patří Castle Party jistě mezi nejznámější a nejnavštěvovanější festivaly nejen gotické subkultury. Všesměs slavných jmen tohoto a jemu podobných stylů, jako i atmosféra polského hradu Bolków ze 16. století, provázejí jeden z nejzajímavějších festivalů ve střední Evropě, od začátků až do konce. Na hrad se už od roku 1994 sjíždějí milovníci temných tónů, tvrdší hudby a pro mnohé netypického oblečení. I když původně festival začal na necelých tří stech lidech, tak dnes se hosté této neklasické párty počítají na desetitisíce. Pojďme se podívat jaká stvoření letošní ročník ve dnech 26 – 29. 7. navštíví.

Combichrist, zdroj: Combichrist.com

Andrew Eldritch, zpěvák The Sisters of Mercy, prohlásil v jednom německém rozhovoru „Já mám snad co dočinění s těmito gotiky?“, a ukázal na klip od Alien Sex Fiend. Kupodivu, vystihl tím mnohé. Pokud by totiž někdo chtěl mluvit o „hudbě gotiků“ (což by už proto, že se jedná primárně o hudební subkulturu, bylo na místě), tak kromě samotného, stále se distancujícího Eldritche by neměl opomenout legendu jménem Alien Sex Fiend. Tahle partička, které se připisují žánry jako gothic rock, deathrock, post-punk a všelicos dalšího, vznikla roku 1982 ve známém londýnském clubu Batcave, srdci tehdejší gotické subkultury. Atmosféra kolem zpěváka Nika Fienda jako i hudba plná temných tónu, industriálu a maniakálních vokálu, udělala z Alienů kazatele tohoto žánru.

Jako další se představí americká formace Combichrist, plná elektroniky a tvrdé hudby. I když vznikla teprve v roce 2003, tak se od té doby dostala mezi špičku, o čemž svědčí například to, že si tuto industriální smečku vybrala jako předskokana na svém turné kapela Rammstein. Davy fanoušku, strhující koncerty a tvrdá hudba je to, co provází Combichrist na každém turné a na Castle Party tomu nebude jinak.

Blutengel, zdroj: Blutengel.de

Blutengel, aneb německá partička v čele se zpěvákem Chrisem Pohlem, bývalým členem kapely Seelenkrank, je další s darkwave věcí, které na Castle Party zahrají. Vznikli v roce 1998 a zaujali zvláště melodickou hudbou podtrhnutou elektronikou,  kterou obklopují jak mužské, tak ženské vokály. Vášeň, láska upíři, smrt, to jsou témata textů této prapodivné formace. Podobná témata, akorát k nim musíme připočítat všechny druhy i nedruhy sexu, provázejí i další kapelu. Ordo Rosarius Equilibrio je jméno, jež nese industriální a neo-folkový počin ze severského Švédska. Dvojice ví, jak zaujmout plačtivou hudbou, jemně elektronicky laděnou, objatou temným hlasem a celkově zahalenou do tajemné atmosféry.

To je jen výběr z velkého množství interpretů a DJs, kteří se letos na Castle Party představí. Mezi nimi se objeví i čeští DJs ze stránek české gotické subkultury Sanctuary.cz. Vstupenky na celý festival jsou k dostání za 250 zlotých, ale lze koupit i jednodenní lístky. Ještě se rozhodujete?

Konkrétní program:

26.07 – Čtvrtek
start: 20.00

BLACK TOWER
DIGITAL ANGEL
SYNCHROPATH
HUMAN STEEL
GUILT TRIP

Hrad – 27.07 – Pátek15:00 H.EXE (pl)
16:00 VIGILANTE (cl)
17:00 DESDEMONA (pl)
18:10 DIGITAL FACTOR (de)
19:20 ARTROSIS (pl)
20:45 LEÆTHER STRIP (dk)
22:15 ORDO ROSARIUS EQUILIBRIO (se)
23:50 CLOSTERKELLER (pl)

Hrad – 28.07- Sobota
15:00 DEPRESSIVE DISORDER (cz)
16:00 AMBASSADOR21 (by)
17:00 BLOODY DEAD AND SEXY (de)
18:10 THE CUTS (pl)
19:20 SPIRITUAL FRONT (it)
20:45 PINK TURNS BLUE (de)
22:15 HOCICO (mx)
23:50 ALIEN SEX FIEND (gb)

Hrad – 29.07- Neděle
14:30 COLD IN MAY (by)
15:30 AT THE LAKE (pl)
16:30 DEVILISH IMPRESSION (pl)
17:40 ŚMIAŁEK (pl)
18:50 DEATHCAMP PROJECT (pl)
20:15 MERCIFUL NUNS (de)
21:45 BLUTENGEL (de)
23:20 COMBICHRIST (no/us)

Eva Peterková

Eva Peterková

Maminka mi vždycky říkávala, že Jsem velký lajdák!

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook