bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Exkurz letošními punkovými slavnostmi

Začátek srpna patří všem milovníkům punkové hudby. Už deset let se na fest Pod Parou sjíždějí příznivci tohoto a jemu podobných stylů. Moravská Třebová se na pár dní opět prozáří barevnými číry, kovanými pásky a koženými křiváky. Letos slaví Pod Parou své kulatiny a podle toho také dopadne chystaná oslava. A na co se můžeme 2.-4. srpna těšit?

Misfits, zdroj: Misfits.com

Budou tam nějaké ty legendy: Jedna velká hororová párty – tak tohle motto by si mohli dát američtí horror punkáči Misfits. Tito zombies, patřící mezi nejznámější kapely punku, horror punku a vlastně všeho možného, byli pro letošní ročník velkým překvapením. Už rok 1977 předestírá, že na této scéně jde o opravdové klasiky. I když se od toho roku sestava častokrát obměňovala, tak hudba a image zůstala takřka bez poskvrnky, o čemž svědčí i velká popularita nejnovějšího alba, které kapela představí i u nás. Mezi neméně známější punkové rodáky patří další americká sebranka jménem Dead Kennedys. Kdyby bývalý pan prezident věděl, čemu dá název, tak by se nejspíše obracel v hrobě. Ovšem o to více stojí jejich virvál na pódiu. Jistě nikomu nemusím představoval anglické The Exploited. Jednu z nejznámějších kapel zvláště druhé vlny punku. I ta letos poctí svým hlukem letošní festival.

 

Bude tam nějaké to HC: O tom, že Pod Parou není ortodoxně punkový fest, můžou svědčit i kapely jiných, avšak úzce sousedících, žánrů. Zvláště HC scéna je letos hodně bohatá. Přijedou například kalifornští Death by Stereo. Tato podivná partička vznikla v roce 1996, ovšem od té doby už má toho dost za sebou, takže se určitě bude na co těšit. Lahůdkou v tomto stylu budou jistě nizozemští Born from Pain, či američtí Madball.

Demented are Go, zdroj: oficiální facebook kapely

Dostane se i na nějaké to psychobilly: Kdo se bojí, nesmí do lesa a už vůbec na fest Pod Parou, jelikož jej letos navštíví všechny podivné kreatury a zombie lidé. Už Misfits jsou klasici v tomto oboru a za nimi stojí zástup dalších. Z Detroitu například přijedou The Koffin Kats. Tato psychobilly sebranka se dala dohromady někdy v roce 2003 a od té doby brázdí, a musím podotknout že úspěšně, koncertní podia. Každému psychobilly fanouškovi jistě nemusím představovat Demented are Go, velšské psychobilly řevnivce, kteří byli vůbec mezi prvními tohoto stylu. Kapela vznikla v roce 1982 a od té doby se stala takřka legendou psychobilly. Zato budapešťské Hellfreaks můžeme počítat mezi nováčky v oboru. Vznikli teprve v roce 2009, ale ta kočka u mikrofonu to vážně umí rozjet!

Samozřejmě nebude chybět ani česká scéna. Vystoupí například Degradace, SPS, E!E, N.V.Ú., Zóna A, a mnoho, mnoho dalšího! Takže se určitě bude na co těšit. Momentální cena vstupenek je 700 kč. Při koupi deseti vstupenek je každoročně jedna vstupenka zdarma a tento rok tomu není jinak.

Eva Peterková

Eva Peterková

Maminka mi vždycky říkávala, že Jsem velký lajdák!

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook