Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Kutná Hora se na víkend přenese do středověku

 

Na dva dny ožívá celé město i královské sídlo v mincovně fiktivním příběhem o příjezdu českého a římského krále Václava IV. s jeho dvorem,“ vysvětluje hlavní organizátorka slavnosti Světlana Hrabánková.

Celý program začíná v sobotu v 10 hodin královským průvodem ke chrámu sv. Panny Barbory. V hlavním programovém prostoru v parku pod Vlašským dvorem se ve 12 hodin uskuteční zahájení jarmarku. Následuje bohatý program, který zajistí královští trubači, kejklíři a šermíři. Chybět nebude ani vystoupení skupin historického tance, hudebníků a divadel.

Někteří návštěvníci určitě ocení velké turnajové klání na koních v sobotu od 14.30 hodin. „Koňské turnaje jsou lákadlem, v provedení skupiny Štvanci opravdu špičkově drezurně zvládnuté,“ láká Hrabánková. „Za zmínku stojí i šermířské souboje profesionálních a proslulých Merletů nebo historická hudba,“ dodává organizátorka.

V sobotu večer se po velkém hodování odehraje turnaj v koulené a pochodňový průvod. Ve 21.30 hodin je přichystána dvorská slavnost s bojovým kláním zakončená ohňostrojem.

Neděle začne „stříbrnou mší“. V tento den budou moci diváci zhlédnout další divadelní představení a vystoupení s historickými náměty. Odpolední program obohatí královský soud a v 16 hodin svatba na dvoře krále Václava. Královské stříbření zakončí turnaj rytířů.

Po celý víkend se bude konat doprovodný program v podobě ukázky středověkých řemesel. Návštěvníci také mohou vyzkoušet lazebnu, která nabídne masáže a koupele u letní scény. Pro děti je připravena lukostřelba a tematické hry.