Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Léto v Ostravě? Jedině s Colours!

 

Jako obvykle se návštěvníci mohou těšit na pořádný hudební nářez, kino, divadla, taneční night stage a mnoho dalších způsobů zábavy celkem na deseti scénách, které bychom mohli rozdělit do tří částí festivalu. První z nich nabízí velké open-air scény, kempink na trávě nebo zpevněné plochy ke stání a tanci při koncertech. Druhá část už více vtáhne návštěvníky do industriální duše prostředí zastřešených scén včetně unikátního plynojemu či oddechovou procházku s prohlídkou zrekonstruovaných klenotů industriální architektury. Vedlejší část bývalého dolu Hlubina tvoří třetí část festivalu – zastřešené objekty s tradičně bohatým doprovodným programem – diskusemi, kinem, workshopy, noční taneční scénou, restaurací či místem pro interaktivní setkávání.

Bobby McFerrin, zdroj: colours.cz

Teď už ale k jednotlivým účinkujícím. I letos se může těšit jak na zvučná jména jako Alanis Morisete nebo Mogwai, tak i na novou Edit Piaf – francouzkou písničkářku Zaz, undergroundové Barons Of Tang, blues legendární skupiny Lindigo, a chybět nebude ani finská indie-rocková kapela Rubik, divoké africké tóny The Creole Choir of Cuba, virtuóz Bassekou Kouyate & Ngoni Ba, energetická vlna Shtetl Superstars, revolucionáři tanga Orquesta Típica Fernández Fierro a mnoho dalších. Celkem se totiž na prknech festivalu vystřídá 150 interpretů, takže si každý najde svého oblíbeného interpreta. Smutní tak zůstávají jen fanoušci islandské zpěvačky Björk, která musela svou účast ze zdravotních důvodů zrušit, stejně jako část svého letního turné. Nesmíme zapomenout podotknout, že slova Don´t worry, be happy návštěvníci patrně uslyší od samotného otce této nesmrtelné písně – Bobbyho McFerrina! Ačkoli byl fenomenální zpěvák v České republice už několikrát, tentokrát ho čeká první vystoupení pod širým nebem. „Při jeho naprosté nenapodobitelnosti, nadčasovosti a v tom, co dokáže, zůstává vlastně podružné, že desetkrát získal cenu Grammy a prodal miliony desek,“ říká Zlata Holušová, ředitelka festivalu.

Areál festivalu, zdroj: colours.cz

V divadelní oblasti se nabízí celkem devět účinkujících, z nichž zmíníme alespoň inscenaci Adély Laštovkové o dnešním náročném životě mužů, kultovní dramatizaci Hrdého Budžese v podání Divadla A. Dvořáka Příbram a divadlo speciálně pro zástupce EMO stylu – iDOLLs od divadelní společnosti DNO. V kině je připraveno dvanáct filmů, třeba dokument z cyklu Bez cenzury EM a ON, Samotáři, netypický portrét Když kámen promluví, Pod sluncem tma, Visací zámek, Mňága Happy End nebo dokument ve stylu hudební road movie For semafor.

Pestrá paleta festivalu nabízí také workshopy z oblasti dance show, hip hopu, vášnivé salsy a flamenca, zkrátka nepřijdou ani milovníci africké, orientální či hawaiské kultury nebo fanoušci country a lidového folklóru.

Vstupenky na festival je možné zakoupit prostřednictvím sítě Ticketpro, v e-shopu na stránkách festivalu http://www.colours.cz nebo v kamenné prodejně Oriental přímo v Ostravě.

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts