Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Literární přednášky pro čtenáře od 3 do 100 let

Literární přednášky

Hvězdy současného českého literárního světa pro děti a mládež představí držitel ceny Magnesia Litera 2012 Mgr. Radek Malý, Ph.D. – „V České republice vychází každoročně obrovské množství knížek pro děti, v nichž není snadné se zorientovat. Mým cílem je upozornit na tituly z nějakého důvodu mimořádné.“ Návštěvníkům přednášky zobrazí aktuální tendence v nakladatelských strategiích i způsoby přijímání dětských knih jejich čtenáři, představí žánrovou rozmanitost dětské literatury a posluchačům přiblíží jednotlivé pozoruhodné tituly.

Druhá přednáška je určena především milovníkům historie, znalcům starého jazyka, a také všem zvědavým tazatelům ohledně tématiky staroslověnské etapy dějin našeho národa. Právě jim bude odpovídat doc. Mgr. Miroslav Vepřek, Ph.D. – „I když celkový objem zachovaných literárních památek z tohoto období dnes představuje pouze špičku ledovce, je díky nim možné poznat nejen v nástinu, ale i v některých důležitých detailech povahu a význam této epochy slovanské vzdělanosti u nás.“

Obě přednášky se budou konat ve Výstavním sále Galerie Klementinum a to 21. a 27. 6. od 17.00 hodin. Ještě podotkneme, že byly připraveny ve spolupráci s Filozofickou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci a jsou volně přístupné.

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts