bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Ohlédnutí za Hafestem

 

Zprvu to vypadalo, že celou sobotu jen proprší, ale pár hodin před začátkem festivalu se počasí umoudřilo. Přestalo pršet a pódium osvítily hřejivé sluneční paprsky. Festival mohl začít!

Jako první se představila výtečná havířovská alternativní rocková kapela Ajdontker, která začala lákat první příchozí festivalové nadšence. Jako další vystoupili svérázní The Tapes. Kvalitní hudební nálož posluchačům dopřála také partička mladíků z Retro Jokers.

Hafest, autor: Simona Podobová

Přestávky vyplňovaly nápadité soutěže moderátorské dvojice Vojtěcha Cimy a Kristýny Glawaté. Exhibici leteckých modelů předvedli modeláři z Model klubu Hať. Festival také navštívili „motorkáři na cestách“, kteří zájemcům barvitě líčili zážitky z cest.

Mezi headlinery festivalu patřila italská reggae kapela Rhomanife, která nenechala v klidu jediného návštěvníka. Haťské publikum nenechala vychladnout broumovská kapela Imodium, kterou vystřídal jako vždy klidný a rozvážný folkový zpěvák Pavel Dobeš, který zahrál jak nové, tak staré známé songy.

Tím ale párty v severovýchodní části republiky nekončila. Skáčko v podání Allskapone´s opět všem rozproudilo krev v žilách. Celý festival uzavřela mladá hlučínská kapela Kakaczech.

Hafest pořádalo občanské sdružení Ha Kultura s občanským sdružením Dokořán a Model klubem Hať, za pomoci mnoha dobrovolníků.

I přes malé chybičky, které se s dalšími ročníky festivalu vychytají, se pořadatelům Hafest náramně povedl a nezbývá než se těšit na další ročník staronového festivalu na Prajzské. Nedočkavci ať sledují pořadatelské webové stránky www.hakultura.cz a navštíví také ostatní připravované akce.

Jiří Aujezdský

Student Ekonomické Žurnalistiky VŠB Ostrava a Mezinárodního obchodu VOŠ Ostrava, vášní poblázněný do motocyklového života v jedné stopě, letectví, adrenalinových zážitků, sportu a skvělé hudby, která je nezbytnou esencí krásného života.

More Posts