Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Pláčící klauni zahrají i v ČR

Foto: oficiální FB kapely

Poněkud jiná romantika – melancholická, tesknivá a potemnělá. Ale pořád romantika. I tak by se dala charakterizovat Lacrimosa, kapela vymykající se všem možným definicím a škatulkám. Dvojice je známá snad všem posluchačům jemně ponurých tónů. Naléhavý zpěv Tilo Wolffa podtrhnutý andělským hlasem Anne Nurmi a kytarami kumpánů v pozadí, udělal z tohoto dua favority podobných žánrů. Ale v jakém, že to mají být žánru? To je otázka, jež trápí všechny novináře, kteří se kdy Lacrimosu snažili kamkoliv zařadit. Tato transcendence, překračující všechny hudební druhy, je jednoduše svá. Je v ní mnohé a zároveň nic konkrétního.

Lacrimosa, zdroj: lacrimosa.ch

Skupina v nedávné době oznámila, že se hrdě chopila natáčení nového alba, které by mělo vyjít někdy na podzim. I když Tilo zatím nedokáže říct přesné datum, tak alespoň odhalil jméno, jež nový počin ponese. A tím bude „Revolution“.  Jestli to opravdu bude revoluce, to si však musíme ještě chvíli počkat. Nicméně i když má deska pokračovat ve stylu Sehnsucht, tak údajně bude daleko kytarovější, takže se možná o nějaké „Lacrimosa revoluci“ mluvit bude. Ruku v ruce s tím přichází po třech letech i evropské turné, při jehož příležitosti se, díky Pragokoncertu, společnosti představující na českém nebi hvězdy zvláště rockových a metalových stylů, zastaví kapela i u nás .

A nebude to nikde jinde než v pražském Klubu Rock Café, a sice 27. září. Do konce srpna jsou vstupenky k dostání za 500 Kč v obvyklých prodejních sítích. Poté se cena navýší.

Co dodat? Snad jen počkat až klaun vytáhne oponu a nechat se pohltit touto nezaměnitelnou hudbou.

Eva Peterková

Eva Peterková

Maminka mi vždycky říkávala, že Jsem velký lajdák!

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook