bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Dolní oblast Vítkovic se rozezní pod tóny rocku

Rocková Ostrava – to je název festivalu, který se 12.8. rozezní v Dolní oblasti Vítkovic. Ačkoliv se jedná o první ročník, tak zde uvidíme jména českých rockových legend jako Citrón, Škwor, Segment a hlavně headlinera festivalu, známé české řevnivce, Kabát. Pojďme se na letošní obsazení podívat zblízka.

Vstup do celého areálu bude od 13.00. Od té doby můžete stihnout něco k snědku, nebo třeba pivo od jednoho z velkých sponzorů – Radegast. Ale abychom nezapomněli na to hlavní, tak hudebně bude festival otevírat kapela Willow Lake a následovat skupinka, která si říká The Pant. Obojí jsou rockové partičky, takže rozjezd bude do té správné nálady.

Airfare, zdroj: oficiální bandzone kapely

Poté převezmou štafetu klučíci jménem Segment (rozhovor si můžete přečíst zde). Tito prapodivní floutci prorazili se známou TV show ČS má talent, kde doslova zazářili. Od té doby tato mladická smršť brázdí jak klubová pódia, tak i festivalová a nevynechá ani to vítkovické.

Rocková nálada bude pokračovat v područí dalších kapel na seznamu, a to ať už pražské čtveřice Airfare či známých singlů skupiny Judas Priest v podání špičky revival kapel u nás –  Judas Priest revival. Kde se tato skupina hne, tak sbírá samé pozitivní kritiky. Co více, není málo těch, kteří dokonce tvrdí, že od samotných Judas Priest jsou takřka k nerozeznání.  V revivalovém maratonu budou pokračovat i další rockeři Whitesnake revival, takže se bude na co těšit a nejen fanoušci těchto skupin si přijdou na své.

Laťku nesesadí ani partička Alkehol. Tuto kapelu nejspíše nemusíme nikomu dlouze představovat. Její alkoholově kreativní texty mluví za vše a zapsaly se do repertoáru snad všech rockových rádií. Jednoduše by to bez Alkehol nemohla být ta správná párty.

Stálicí české rockové scény je jistě skupina Škwor či Citron. I tyto naše rockové legendy poctí svým hlukem rockovou Ostravu. Ovšem cenu headlinerů letošního rockového bálu drží kapela Kabát. Množství zlatých slavíků a jiných hudebních ocenění mluví u těchto rockerů za své a musím říct, že co se týče české rockové scény, tak vedení nemohlo vybrat lépe.

Co říci více? Prostě se bude jednat o velkou akci. Rocková Ostrava bude druhá po Colours, kdo pokřtí hudbou Dolní oblast Vítkovic a doufejme, že tyto hudební křtiny nebudou jedny z posledních, ale že se naopak jedná o slibný začátek hudebních akcí v této ostravské industriální části. Rocková hudba a skvělá atmosféra klasické Ostravy, necháte si to snad ujít?

Prodej vstupenek  je jako obvykle v klasických sítích Ticketportal a Ticketpro a pohybuje se na částce 550 Kč. Na místě lze vstupenku pořídit za 600 Kč.