bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Kontrabas Koffin Kats se chystá smést Ostravu

Foto: oficiální FB kapely

Každému fanouškovi psychobilly scény se jistě nemusí dlouze představovat partička Koffin Kats. Trio založené roku 2003 ve špinavých ulicích amerického Detroitu jednoho dne pořádně nakoplo svůj kontrabas a světe div se, vznikla jedna z nejlepších psychobilly kapel současnosti.

Náplní textů se stala scifi tématika podtrhnutá hororovým podtextem, navíc zaobalená do punkové hudby, kterou dolaďuje kontrabas. S tím se Vic Victor (zpěv, kontrabas), Eric (bicí) a Tommy Koffin (kytara) vydali dobývat koncertní pódia. I když začátky nebyly zrovna dvakrát růžové, tak hned v raných letech své začínající slávy vydali alba S/T, Inhumane a nakonec Straying from the Pack. Avšak dá se říct, že do povědomí se zapsali až se čtvrtým albem Drunk in the Daylight z roku 2008.

zdroj: Euphory production

Pak už netrvalo dlouho a kluci dobyli nejen americká pódia, ale i ta evropská. Ani jeden z těchto světadílu nedokázal čelit jejich útoku a zanedlouho se kontrabas Koffin Kats zaryl jako drápky do uší všech příznivců psychobilly.

Nicméně s albem Forever For Hire odchází v roce 2009 z kapely Tommy Koffin. Ale fanoušci nemuseli dlouho smutnit, protože na post kytaristy zanedlouho nastoupil Ian Jarrell. Poslední album vyšlo začátkem roku 2012 a nese název Our Way & The Highway. Kapela jej hodlá představit na svém evropském turné a nemine ani Ostravu, takže se bude na co těšit!

Tuto kontrabasovou smršť podpoří čtveřice mladých floutků z Hlučína s názvem The Rumones. Začátek je plánovaný na 20:00 a vstup je na místě 150 Kč,-.

Eva Peterková

Eva Peterková

Maminka mi vždycky říkávala, že Jsem velký lajdák!

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook