bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Letní Shakespearovské slavnosti v Ostravě

 

Inscenace Marná lásky snaha celý letošní festival v Ostravě odstartuje. Jedná se o dravou i hravou komedii lásky, ve které se představí celá řada ostravských herců. Můžeme se těšit například na Vladimíra Poláka, Jiřího Sedláčka, Ladu Běláškovou, Vladimíra Čapku a mnoho další. Režijně se této inscenace ujal Ondřej Spišák, scénu vytvořil Jan Štěpánek a hudbu připravil ostravský skladatel Pavel Helebrand ve spolupráci s americkou skladatelkou, zpěvačkou a violoncellistkou Ashiou Grzesik. Jako další nová premiéra bude uvedena hra Richard III. Režisérem inscenace je Martin Huba, scénu vytvořil Jozef Ciller, autorem hudby je Jan P. Muchow. V hlavní roli Richarda, vévody z Glosteru, se představí Jiří Langmajer. Dále se můžeme těšit na Kláru Issovou, Simonu Postlerovou, Davida Suchařípu a mnoho dalších. Mezi další premiéry patří inscenace Oko za oko – niečo za niečo, jež je úspěšná komedie, kterou režijně nastudoval Michal Vajdička, scénu vytvořil Palo Andraško a autorem hudby je Marian Čekovský. Role Vicenzia se shostil Martin Trnavský a dále se můžeme těšit například na Richarda Stanke, Ivanu Jiřešovou nebo Jakuba Žáčka. Poslední premiérovou inscenací je Hamlet. S touto inscenací se po čtyřech letech vrací na festival polské představení. Režie Radosław Rychcik, scéna Łukasz Błazejewski, hudba Michał Lis. V roli Hamleta se představí Tomasz Nosinski, v roli Claudia Mirosław Bielinski.

Kromě nového repertoáru budou rovněž uvedeny inscenace Zkrocení zlé ženy (v hlavních rolích Tatiana Vilhelmová a Roman Zach). S festivalem se v letošním roce rozloučí inscenace Veselé paničky windsorské (v hlavních rolích Bolek Polívka a Simona Stašová) a Romeo a Julie (v hlavních rolích Tereza Dočkalová a Marek Holý).

Letošní ročník Shakespearovských slavností v Ostravě bude zahájen již ve středu 18. 7. premiérou inscenace Marná lásky snaha a potrvá do 10. 8. 2012.