Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Pensive!

 

Jedním z míst, kam můžete zamířit je galerie Califia v Horažďovicích (pomezí Plzeňského a Jihočeského kraje), kde bude mezi 14. a 31. červencem otevřena výstava s názvem Pensive, v překladu tedy Zamyšlení. Vystaveny budou díla čtyř zahraničních umělců z Louisiany, Tenesee a Texasu. Konkrétně se jedná o Marka Cervenka, Kelli Scott Kelley, Floyda Newsuma a Lynn Randolph.

„Zatímco samostatně zkoumáme téma příběhu, představivost, paměť, emoce, odpovědnost, povahu a sociální problémy, každý umělec vytváří atmosféru, která je často klidná, někdy melancholická, jindy hřejivá či příjemně impulzivní. Jejich práce nutí diváka k zamyšlení nad působením díla na lidské pocity, myšlenky a jednání a přesto bez přečtení myšlenek autora nedokáže dílo plně předat autorovy záměry. Každý umělec vytvořil dílo, které se v procesu i tématu vrství. Rozhodně se nejedná o unikátní díla těchto autorů, jde spíše o předání kulturního původu, příběhů a zkušeností umělců z jihu USA,“ uvádí text na oficiálních stránkách galerie.

Více na www.galeriecalifia.net

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts