Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Když Inzerát, tak jedině s Kryštofem

 

Ale proč právě Inzerát? Právě přes inzerát na světových internetových stránkách totiž kapela našla producenta této desky a nejedná se o žádného zelenáče. Yaron Fuchs už totiž pracoval na albech zahraničních hvězd, jako jsou Bob Dylan, Herbie Hancock, Aniie Lennox nebo Moby. Když už mluvíme o alba, musíme zmínit ještě jedno jméno a odkrýt tak roli masteringu alba. Neskrývá se totiž za ním nikdo menší než Ted Jensen, který údajně otipoval prodej desky na půl milionu kusů. Že je vám jeho jméno povědomé? No, možná jste ho zahlédli na obalu CD Coldplay, Muse, Green day nebo nějaké jiné trošku slavnější kapely… Není proto divu, že Inzerát vznikal v samotném srdci Nového světa – New Yorku. Myšlenka skupiny, že by zahraniční producent mohl kapele přinést nové zkušenosti a vnést do alba novou atmosféru, se potvrdila.

Jak už možná víte, deska dostala název podle svého pilotního singlu, který okamžitě obsadil žebříčky rádiových hitparád. Neschází mu ani videoklip, který se natáčel uprostřed vojenského areálu v Milovicích (echm, samozřejmě bývalého vojenského areálu…). Kromě všech sedmi členů kapely si v klipu zahrála také česká herečka Linda Rybová a za taktovkou světa, kde nic není nemožné, stojí režisér Radek Karko.

Rozhovor v MF DNES (z úterý 21. 8.) navíc odtajnil další příjemná překvapení v podobě dvou hudebních hostů. Dámy a pánové, pakliže noviny nelžou, čeká nás idol dívčích srdcí – Tomáš Klus a samotný „bard ostravsky“ – Jarek Nohavica. Rozhovor najdete vyvěšený na fecebookových stránkách kapely, a já si z něj teď dovolím malou citaci: „Krom jedné písně třeba nepoužíváme žádné samply. Vůbec poprvé jsme točili všechno živě, všechno dohromady, a nic se pak neupravovalo v počítači. (…) Nahráli jsme určitě nejtvrdší písničku v historii kapely,“ uvedl frontman skupiny Kryštof, Richard Krajčo.

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts