Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Kelti jdou, Kelti jdou, zase bude Keltská noc

Přesněji řečeno půjde vlastně o noci tři. Keltská noc je totiž festivalem, který se 9. – 11. 8. uskuteční v areálu skokanských můstků v Harrachově přímo v Krkonošském národním parku. Vznikne tady festivalové městečko se vším, co k němu patří a těšit se tak můžeme na stánky s občerstvením, krajové speciality, speciální suvenýry, čajovnu, sportovní atrakce, doprovodný esoterický program a stánky, ale hlavně na stage s hledištěm pro 800 diváků a lákavým programem.

K festivalovému areálu patří samozřejmě také stanové městečko, které bychom vám (pokud nepatříte spíše mezi hotelové turisty) vřele doporučili. Je pravda, že své auto budete muset zanechat na centrálním parkovišti (takže já bych asi vyrazila vlakem), na druhou stranu si ale ušetříte každodenní výstup do kopce, budete mít přímý vstup do festivalového městečka a stanování je tady zdarma. Jste-li navíc horlivými zastánci kempování, jiná možnost vám vlastně ani nezbývá. Složit hlavu jen tak pod širákem tam, kam vás nohy zrovna donesou (tedy na nevyhrazených místech) bude od letošního ročníku přísně pokutováno policií a Správou KRNAP… Ale teď už do víru dění.

První večer, tedy ten čtvrteční, je vlastně pomyslným rozehřívacím kolem nejvíce nedočkavých fanoušků. S úderem sedmé hodiny večerní zazní tóny místních kapel a také bude možnost sledovat přímý přenos finále hodu oštěpem z londýnské Olympiády, kde bude bojovat i naše Čtvrtá sestra – Bára Špotáková. No ano, spojení Čtvrtá sestra (pro neznalce viz video) jsem nepoužila jen tak. Již tradičně totiž na Keltské noci vystoupí také Tři sestry, a to v sobotu 11. srpna.

Kromě české rockové legendy se můžeme na nejvýše položeném festivalu v ČR těšit i na jiná zvučná jména. Tahákem festivalu mohou být například punková Vypsaná fixa, slovenský rock Horkýže slíže, festivaloví milovníci Wohnout, Rybičky 48 (od května nově posílené o nového zpěváka a kytaristu Honzu Šturpa známého z kapely Medvěd 009), Harlej se svým čerstvým albem Teleskopický tele, rockové pecky z továrny Doctora P.P.,punkrock v podání Pipes and Pints, vystoupení Jiřího Smitzera nebo také vzácná návštěva Evy Pilarové. Tento rok čeká návštěvníky festivalu malé překvapení v podobě zahraničního hosta z Los Angeles. Na závěr festivalu vystoupí kapela Viza (nebo také dle některých zdrojů také Visa), která loni vydala své poslední album s názvem Carnivalia.

Jak nasvědčuje název festivalu (i videa umístěná na youtube.com) půjde o velkou noc a jedinečný festival, kde můžete naslouchat tónům irské, keltské nebo skotské hudby. Lístky si můžete koupit v předprodeji Sazka Ticket, Ticketstream, Eventim TICKETDIRECT nebo ve vyhrazených místech poblíž festivalu. Podrobnější informace naleznete na oficiálních stránkách akce www.keltskanoc.cz.

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts