Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

The Other zpátky mezi živými… nebo spíše mrtvými?

 Foto: oficiální FB kapely

Horror punková scéna by měla žehnat kapele Misfits. Kdyby jí nebylo, tak světlo světa nejspíše nespatří jak The Crimson Ghosts, tak The Other a další. Alespoň ne v takové podobě, v jaké je známe dnes. The Other jsou skupinkou kreatur, vypadajících jako kdyby právě vylezli z hrobů. Tedy v horror punku celkem denní chleba. Stejně jako The Crimson Ghosts, i tato kapela začala svou hororovou dráhu zpíváním coverů kapely Misfits a stejně jako The Crimson Ghosts, se i tito pánové stali natolik oblíbenými, že přesedlali na vlastní tvorbu, jdouce hrdě ve šlépějích stylu jménem horror punk.

Samotná horror punková hudba vychází z klasického punku, podtrhnutá morbidnějšími tóny, hláškami, či úryvky z béčkových horrorů a hlavně texty – morbidní a protkané tím nejčernějším humorem. Tento podžánr se jako každý jiný prolíná s jinými styly a má s nimi mnoho společného, například s psychobilly, rockabilly, death rockem apod. Bude to také tím, že většina z nich je milovníkem hlavně starých béčkových hororů. Právě horory, zvlášť béčkové, provázejí jak celou hudbu, texty, tak hlavně image kapel.

zdroj: oficiální facebook kapely

Když jsem poprvé slyšela tóny kapely The Other a hlas zpěváka Roda Ushera, tak mě zamrazilo v zádech a vzpomněla jsem si právě na horror punkovou slávu kapely Misfits, jejíž tóny The Other připomínali. Ovšem postupem času kapela rostla a hororově vyvíjela. Přes počáteční, ne až tak kvalitní, zvuk se dopracovala mezi špičku horror punkových kapel dneška a alby jako We are Who We Eat a New Blood dopilovala svůj styl k dokonalosti. A to ani nemluvím o vystoupeních, kdy kytaristé běsní, bubeník Dr. Caligary rozdává příchozím želatinové oči, pod kůži se vám zahryzává hlas Roda Ushera a dotváří tak jedinečnou atmosféru.

Rok 2012 je rokem údajných zlomů a výročí. Nejen, že punk slaví 35 let, ale horror punk jedno taktéž oslaví. Letošní Halloween bude svědkem kulatin těchto německých zombies, kteří jak sobě, tak i svým příznivcům naložili dáreček v podobě zbrusu nového alba jménem The Devils You Know. Titul hovoří o démonech, které sice všichni známe, ale odmítáme si je přiznat a pod zákoutími obalu desky se skrývá celkem 15 songů. Texty oplývají temnějšími tématy, v čemž jsou The Other textařskými mistry, a nechybí ani tradiční hororová tématika.

Seznam skladeb:

1. The Devils You Know
2. My Home is my Casket
3. Take You Down
4. Skeletons in the Closet
5. Fright Night
6. Puppet on a String
7. In my Veins
8. Nice Day for a Funeral
9. Nightmare on Halloween
10. The Phantom of the Opera
11. Fire from Outer Space
12. Where is Your Saviour Now
13. Hell is a Place on Earth
14. In the Shadows
15. Ewigkeit

V momentální době se The Other chystají brázdit koncertní pódia společně s Blitzkid a The Bloodsucking Zombies, které jsme před nedávnem mohli vidět na festivalu Mighty Sounds. Takže nová hororová jízda?

 

Eva Peterková

Eva Peterková

Maminka mi vždycky říkávala, že Jsem velký lajdák!

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook