bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Druhý koncert Velkého symfonického cyklu

4. a 5. 10. 2012 v 19:00 se opět rozezní nástroje filharmoniků ve společenském sále DK města Ostravy.

Jako první uslyšíme druhou suitu z Arlézanky od Georgese Bizeta, který, jako mnoho jiných, dosáhl své slávy až po smrti.

Poté zazní romantické variace op. 33 z pera Petra I. Čajkovského. V této části vstoupí na pódium jako sólista violoncellista Petr Nouzovský. Tento skvělý hudebník patří k nejvyšším sférám interpretačního umění. Studoval na Gymnáziu Jana Nerudy, je absolventem Pražské konzervatoře, HAMU v Praze,drážďanské Vysoké hudební školy a Královské konzervatoře v Madridu. Své umění si zdokonalil u více než deseti violoncellistů na mistrovských kurzech pocelém světě (M. Rostropovich, B. Pergamenschikov, D. Geringas, F. Helmerson). Soukromě studoval u Stanislava Apolína. V současné době je studentem doktorandského studia na Fakultě umění Ostravské univerzity ve třídě prof. Jana Hališky. Opětovně byl zván na Piatigorského seminář v Los Angeles. Od roku 2005 je pravidelným hostem našeho nejprestižnějšího hudebního festivalu Pražské jaro.

„Skladbu vybral pan profesor Hališka a já jsem souhlasil. Rokokové variace jsou repertoárová záležitost už od konzervatoře, je to kompaktní 18 minutová skladba, ve které je úplně všechno, včetně virtuózních pasáží. Mám ji moc rád a rád ji hraju,“ říká Petr Nouzovský.

To vše vypovídá o skvělém sólovém vystoupení.

Koncert završí Dvořákova Symfonie č. 9 e moll op. 95, známá pod názvem Z Nového světa.

Večer se uskuteční pod taktovkou dirigenta Fan Taoa z Číny.

Vstupenky je možné zakoupit v pokladně DKMO nebo v pobočkách Ostravského informačního servisu.

Přeji příjemný poslech všem milovníkům klasické hudby.