Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Lacrimosa v Praze odehrála tříhodinový set

 

Je půl sedmá hodina večerní a pražský klub Rock café se již několik minut plní příznivci netradiční hudby dvou harlekýnů, kteří již přes dvacet let hrdě nosí jméno Lacrimosa. Jak uvnitř klubu, tak i venku můžeme vidět směsici nejrůznějších netradičních outfitů – přes trička s logem kapely až po osobité viktoriánské šaty příchozích dam. Vypracované šaty do detailů, dlouhá doba líčení a poctivé vyčesávání vlasů věští, že se tuto noc odehraje něco nezvyklého. Tento den se totiž stal svátkem nejen české státnosti, ale i všech, kteří podléhají tónům švýcarsko-finského dua Tilo Wolffa a Anne Nurmi.

Tilo Wolff, foto: Eva Peterková

Už předzvěsti hovořily o trochu jiném koncertu, než na jaké jsme zvyklí. A musím říct, že tentokráte nelhaly. Nejen, že kapela neměla předskokany, jak už to u těchto akcí většinou bývá, ale odehrála netradičně dlouhý set, na kterém zazněly jak skladby nového alba Revolution, které vyšlo tento měsíc, tak i hitovky těchto klaunů z dob starších. Revolution tour byla v tomto ohledu zkrátka revoluční.

Mé pocity možná budou ovlivněné tím, že Lacrimosu poslouchám již několik let a abych řekla pravdu, tak je jen málo věcí, které by se mi od nich nelíbily. Ovšem mezi nimi byl například koncert na Masters of Rock před třemi lety. I proto jsem ve čtvrtek přicházela do klubu s menšími obavami, ale i s netrpělivým očekáváním, neboť to byla má klubová premiéra Lacrimosy. Asi netřeba říkat, že v klubech je atmosféra, oproti velkým festivalům, na úplně jiné vlně. A dle mého tato atmosféra svědčí skladbám Lacrimosy daleko více.

Takže, jaké že to bylo? Jedním slovem krása. Koncert už klasicky otevírala „Lacrimosa Theme“, netrvalo dlouho a nastoupila energická skladba „Malina“, kterou jsme živě neslyšeli hrát už pěkně dlouho. Během první části pak k našim uším dolehly známé songy jako „Mandira Nabula“, „Alles Luge“, „Alleine Zu Zweit“ či „Ich bin der Brennende Komet“, avšak nezanevřelo se ani na nejnovější skladby a my měli možnost slyšet „Feuerzug“ a další songy zdobící desku Revolution . První set nemohl skončit lépe, prostor byl totiž dán krásné Anne a jejímu křišťálovému hlasu. Poté proběhla kratší přestávka na dobytí sil obou stran. Takže po dokoupení alkoholických nápojů, nějakých vod a omytí obličeje mohl koncert pokračovat v zaběhnutém tempu. Zazněly například „Stolzes Herz“, „Ohne dich ist alles Nichts“ a konec byl ve jménu „Copycat“ a „Feuer“.

Anne Nurmi, foto: Eva Peterková

Je trochu škoda, že jsme neslyšeli srdcovky jako „Bresso“ či „Halt Mich“, kterých se dožadoval nejeden fanoušek a které kapela hrála na tour ke své dvacetileté existenci. Ale stihnout vše se zkrátka nedá. Lacrimosa ve čtvrtek předvedla nadlidský výkon a dav to náležitě přijímal. Skoro tříhodinová show plná energie a známých skladeb podtrhnutých hlasem Tilo Wolffa a Anne Nurmi. Perfektně fungovala komunikace mezi interprety a publikem a dá se říci, že příchozí dostali to, pro co přišli.  Co dodat? Snad jen doufat, že se k nám brzy vrátí a předvedou opět další neskutečnou show.

 

 

Další fotky z koncertu najdete na našem facebook profilu.

Eva Peterková

Eva Peterková

Maminka mi vždycky říkávala, že Jsem velký lajdák!

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook