Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

„Return to the living!“ vzkazují Blitzkid a ohlašují poslední turné

 

Horrorpunk jistě nemusíme nikomu dlouze představovat. Tento žánr, mezi jehož nejslavnější kapely patří známí Misfits, si během posledních let našel u všech příznivců punku a jemu podobných tónů velkou oblibu. Bezesporu jeho nejnápadnější kreatura je americký zpěvák a kytarista Argyle Gooslby ze skupiny Blitzkid. Nejen, že si zahrál po boku některých členů z už zmiňovaných Misfits nebo Wednesday 13, dokonce se na malou chvíli objevil u Doyla v kapele Gorgeous Frankenstein. Ovšem jeho největší sláva patří právě Blitzkid. Tito milovníci béčkových hororů se od roku 1997 prohání jako morová nákaza celými Spojenými státy i Evropou a nenechávají žádného příchozího v klidu.

Kapela vznikla za chladné vánice roku 1997, kdy se kytarista Argyle Goolsby a zpěvák TB Monstrosity rozhodli strašit veřejně. Netrvalo dlouho a skupina na sebe strhla zraky všech příznivců hororových tónů, punku a psychobilly. Za nějaký čas dobyli Blitzkid nejen USA a Kanadu, ale dostali se i do kobek evropských klubů.

Return to the Living, zdroj: oficiální FB kapely

Od jejich zrození v roce 97 spatřilo světlo světa pár LPček, ovšem albem Terryfying Tales (2000) a Let Flowers Die (2001) se dostali lidem pod kůži naplno. Další desky jako Trace of A Stranger (2004), Five Cellars Below (2006) jenom potvrzovaly získaný úspěch. Songy „She Dominates“, „Mary and the Storm“, „Lady in the Lake“ a „Love like Blood“ jsou, stejně jako poslední album Apparitional z roku 2011, protkané černým humorem, hororovými náměty, naléhavými vokály a silnými kytarami. Svou slávu si však nezajistili jen hudbou, ale zvláště svými živými a energickými výstupy, kde kapela doslova splývá s fanoušky.

V roce 2011, po vydání posledního kousku, se však kapela na chvíli odmlčela a několik měsíců poté vyhlásili Blitzkid rozpad. Ačkoli to chvíli vypadalo beznadějně a slzy fanoušků promočily nejeden kapesníček, tak nedávno vyšla z jejich doupěte nová zpráva. Chystáme se jet na naše poslední turné! Return to the living! Takže dámy a pánové, mrtví a nemrtví, držte si klobouky, neboť z amerického záhrobí přijíždí jedna z nejznámějších horror punkových kapel dnešní doby – Blitzkid! Na svém posledním turné se zastaví i v České republice. Místo konání této hororové jízdy proběhne 17. října v Music clubu Barrák.

Začátek je plánovaný na 20:00
Vstup 200 Kč,- (na místě)

Blitzkid se poté objeví 22. října v brněnském kabinetu Múz společně s předkapelami Black Burley a Mad Pigs.

 

Eva Peterková

Eva Peterková

Maminka mi vždycky říkávala, že Jsem velký lajdák!

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook