Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Art & Happines

Jako vždy, i tentokrát se festival umění ponese v duchu společného téma pro všechny výtvory. Zatímco loňský ročník nám představil propojení v trojúhelníku umění, ekologie a biosféry, ten letošní promění Prahu v místo, kde umění probouzí skutečné emoce.

Mnoho lidí se mě ptá, kdo je vlastně ona TINA B… Název TINA.B. je zkratkou anglického „This Is Not Another Biennale“ neboli „to není další bienále“. Pro mě je ale TINA B. také tajemnou patronkou a symbolem festivalu – záhadnou ženskou postavou, která neustále mění svou podobu. Doufám, že se nám i letos podaří rozveselit lidem všední dny a předat jim pozitivní energii,“ dodává ředitelka festivalu, Monika Burian Jourdan.

Výtvory umělců si kladou za úkol příjemně naladit kolem pospíchající chodce, znuděné cestující v tramvaji i volně se procházející návštěvníky parků a vytrhnout je na chvíli z jejich každodenních starostí. Zda se jim to podaří, si ostatně můžete vyzkoušet na vlastní kůži. Jejich výtvory protkají od 17. do 31. října takřka celou Prahu. Najít je můžete v areálu kina Bio Oko, Českém centru Praha, Galerii Vernon, GUD Galeriei umění pro děti, Klubu K4, poblíž Knihovny Václava Havla, Kostela Nejsvětějšího Salvátora, Národní knihovny ČR – Klementinum, Světozoru, Vernon Projektu, stejně jako v parku na Vyšehradě, Židovském muzeum v nebo u Žižkovské televizní věže a mnoha dalších místech, která ještě budou upřesněna.

Jste-li však plni zvědavosti už teď, neváhejte navštívit oficiální stránky festivalu, kde naleznete podrobný program (z kterého zmíníme alespoň GOLEM – Příběh mystifikace – symbol iluze, jehož kurátorkou je sama ředitelka festivalu, Létající koberec: Radovánky na kouzelném koberci od Tiny De Falco nebo speciální projekt – De’Longhi & Jan Chlup: Office Space, odkrývající tajuplná zákoutí z „rutiny kancelářských krys“) ale i ostatní informace včetně nejnovějších novinek a také informace o vstupném. Navštívit můžete samozřejmě také FB stránky akce.

 

 

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts