Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Bláznivý Petříček navštívil Ostravu

Divadelní představení bylo velmi zajímavé a úsměvné. Jednalo se o příběh lásky mladého muže, znuděného všedností a krásné teroristky, která je na útěku před policií, rodinami, ale také před životem.

Ferdinand utíká s dívkou Marianou a během cesty se setkávají s různými problémy a navštíví mnoho míst. Například navštíví i divadlo La Fabrika, kde se právě odehrává jejich příběh a hra Bláznivý Petříček. Z důvodů nedostatků financí sehrají scénku z vietnamské války, při které se snaží získat finance od Američanů. Došlo tam také k lehkému násilí, kdy Ferdinand uhodil Marianu, jelikož mu vyhodila jeho deník. Po tomto incidentu utekla Táňa (Mariana) do publika a usedla jednomu muži na klín. Nechala se však přemluvit a vrátila se ke k Vojtovi (Ferdinand).

Během ostravského představení došlo také k úsměvné scénce, kdy Marianě s Ferdinandem došel benzín. Dojeli k benzinové stanici a Táňa Vilhelmová se změnila na obsluhu této stanice. Když přiběhla za Vojtou Dykem, tak se začal smát. Táňa scénu zopakovala, ale opět když přišla k Vojtovi, tak ten opět vybuchl smíchy. Vojta se snažil smích zadržel, ale nešlo mu to. Táňa to okomentovala slovy: „ S tebou se nedá hrát“. Následně se scéna opět zopakovala a Vojta i se zapřením to zahrál a příběh mohl vesele pokračovat.

Vojta Dyk v roli Ferdinanda byl úžasný. Mariana v podání Táni Vilhelmové taktéž byla dokonalá. Zpěv obou interpretů krásně doplnil celou hru. Osobně mě překvapilo, že Táňa Vilhemová má krásný hlas a dokáže tak pěkně zpívat. U Vojty Dyka kvalita hlasu nikoho nejspíš nepřekvapí a na jeho pěvecké výstupy jsem se těšila. Hra měla nádech erotiky, kterou umocňovaly úšklebky a vtipné komentáře.

Výprava představení je koncipovaná jako starý filmový ateliér, kterému dominuje automobil s využitím zadních projekcí. Automobil sloužil nejen jako vozidlo. Videoprojekce byla doplňující ve hře. Promítala se na ní jak cesta, po které jeli, tak i moře, domy a různé osoby, které měly doplňující roli ve hře (např. děti od Ferdinanda).

Pokud jste tuto hru prošvihli a máte zájem o shlédnutí bláznivé moderní hry plné vtipných momentů, neváhejte a navštivte divadlo La Fabrika v Praze nebo sledujte La Culturu a my vám včas oznámíme, kdy zavítá toto (i mnohé další) představení k nám do Ostravy