Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Legendy The Boys u nás poprvé v klubovém koncertě

 

Nejen, že se u nás s punkovými kapelami v posledních letech roztrhl pytel, ale přijíždějí k nám i papíčci tohoto žánru ze zahraničí. V minulých letech se na českých pódiích, ať už klubů či festivalů, představily punkové špičky, například The Damned, Exploited, UK SUBS, John Lydon, The Adicts a nespočet dalších kumpánů. Jedním takovým zvučným jménem je i skupina The Boys, známá především svými hity ze sedmdesátých let, jako „The Brickfield Nights“, „First time“, „Terminal love“ či „Weekend“.

Pokud se jedná o různé vlny punku, které připlavaly v průběhu minulého století k našim uším, tak The Boys patří mezi tu, která se tradičně označuje za první. Tehdy se na punkové scéně Londýna pohybovala jména jako The Clash, The Damned, Stiff Little Fingers, Generation X a pětice klučinů, která si začala říkat The Boys, mezi nimi nemohla chybět.

Jejich počátek sahá až do roku 1976, kdy se pár kluků, kteří už účinkovali v jiných kapelách (například London SS), rozhodlo založit skupinu novou. První deska The Boys (1977), dosáhla nečekaného úspěchu a uchytila se na 50. místě v britské hitparádě, ovšem druhým singlem „First time“ z roku 1977 prorazili naplno a dostali se mezi první příčky. Za sebou v té době měli už turné z Johnem Calem a následovalo další tour tentokráte k druhému albu Alternative Chartbusters (1978), na kterém je doprovodily další známé legendy – Ramones. Poté spatřila světlo světa ještě další dvě alba To Hell with the Boys (1979) a Boys Only (1980) a nemůžeme opomenout ani vydařený vánoční počin The Yobs‘ Christmas Album z roku 1979. Avšak rokem 1981 éra těchto kluků končí. Trvalo celých dlouhých 17 let, než čtyři členové z původní pětice našli cestu zpátky ke své hudbě a začali znovu brázdit koncertní podia.

Poslední ze zastávek těchto rebelů u nás proběhla na konečném ročníku Antifestu, kde The Boys rozproudili všechny příchozí. Letos se k nám kluci vrací znovu, a to díky Voltage records a FNK crew Brno do brněnského klubu Melodka, kde můžeme zaslechnout jejich tóny v sobotu 20. října. Doprovodí je další skvělá partička, tentokráte z Kanady, která si říká Crusades.

Momentální cena vstupenek je 340 Kč v klasických předprodejních sítích. Na místě lze lístky koupit za 370 Kč.

Eva Peterková

Eva Peterková

Maminka mi vždycky říkávala, že Jsem velký lajdák!

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook