Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Melodka v The Boys melodiích

 

Datum 20. října jsem měla v kalendáři zaškrtnuté už dlouho. Ten den jsme do Brna přijeli kupodivu včas a v netrpělivém očekávání. Od poslední zastávky, na které jsme mohli tyto punkové tatíčky vidět, uběhl nějaký ten pátek (tehdy na ještě posledním ročníku Antifestu, pokud si dobře vzpomínám). Což jsou nějaké tři roky zpátky. Tam ovšem The Boys pořádně rozproudili všechny příchozí. Takže rozmýšlení, jestli letos „jet nebo nejet“, se prakticky ani nekonalo. O to větší bylo očekávání, jestli letošní párty předčí tu minulou.

Koncert otevřela kanadská partička Crusades. Co říct… nejspíše nebyli špatní, protože lidé kolem vypadali, že se baví, ale můj šálek čaje to bohužel nebyl. Tak jsem se raději odporoučela k baru, kde jsem vyčkávala, až ke mně doletí tóny hlavní hvězdy večera. A jak to teda dopadlo?

The Boys, autor: Eva Peterková

Pocity byly docela smíšené. Někteří jásali nadšením, jiní klopili hlavy zklamáním, že neviděli originálního zpěváka, který je autorem prakticky všech hitovek. Nejznámější písničky jako „Brickfield Nights“ či „Weekend“ zazněly v podání  kytaristy Honest John Plaina, který tentokráte upustil od svého tradičního statického postoje a hrdě se chopil i mikrofonu. Ale přece jen něco chybělo, slovy jednoho příchozího : „Zazpívali všechny ty hezké písničky, ale chyběl tam ten punkový bordel“, čímž danou situaci vystihl přesně. Na druhou stranu musíme říct, že pánové už nejsou nejmladší, takže lezení po kovových konstrukcích a houpání se na lustru by taky už nemuseli ustát.

Abych řekla pravdu, tak já jsem byla spokojená. Ačkoli tato teze nezní zrovna přesvědčivě, tak musím říct, že jsem opravdu byla. Ať už to odzpíval, kdo chtěl, tak zazněly všechny známé hity. A pro ty jsme si všichni přišli, ne? Pravda, set byl udělán lehce do pomala, takže se oželely rychlejší věci, které řádili na posledním ročníku Antifestu, ale slyšely jsme „Terminal love“, „Weekend“, „First Time“, hitovku „Brickfield Nights“ a další známé songy. Něco v podání kytaristy a něco v podání novějšího zpěváka. Já určitě nelituju – koncert jsme si užili, udělali fotky, vypili jim pivo a odjeli domů. Jen doufám, že to není naposled, co se u nás The Boys ukázali.

 

 

Další fotky z koncertu najdete na našem facebook profilu.

Eva Peterková

Eva Peterková

Maminka mi vždycky říkávala, že Jsem velký lajdák!

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook