Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Umřete šťastní!

Foto zdroj: diehappy.de

Kapela vznikla v roce 1993. Thorsten založil kapelu, ale chyběl jim zpěvák či zpěvačka, vyzkoušeli mnoho adeptů, ale žádný neobstál. Marta Jandová přijela za svým tehdejším přítelem Thorstenem a ten se ji zeptal, zda nechce zpívat v kapele. Marta původně chtěla být překladatelka, ale souhlasila s nabídkou zpěvačky. V roce 1994 byl plánován první koncert, který byl však odložen. Kapela natočila své první album ve studiu otce Marty a následující rok vydali plnohodnotné CD Dirty Flowers. Třetí album Promotion vyšlo v roce 1997.  Od roku 1999 vzniká dnešní uskupení kapely: Marta, Thorsten, Juergen, Ralph. Zlomový se stal rok 2000, kdy vydali album Supersonic speed a začali vystupovat v hudebních pořadech a televizích. Stále více koncertují a zájem o ně je obrovský. Od té doby vydali mnoho alb a stali se velmi známou kapelou nejen v Německu. Poslední album, které bylo vydáno v roce 2010 se jmenuje Red Box.

Marta Jandová – zpěvačka

Zdroj: diehappy.de

Narodila se 13. dubna 1974 v Praze. Je nejstarší dcerou českého zpěváka a kytaristy Petra Jandy, který se proslavil s kapelou Olympic. Marta strávila rok v Americe a v roce 1993 odjela do Německa. Odcestovala za svým tehdejším přítelem Thorstenem Mewerem do Ulmu. Nemluvila německy, ale i přesto souhlasila s nabídkou Thorstena na post zpěvačky ve skupině Die Happy. Při zpěvu, který brala jako hobby, vyzkoušela mnoho profesí a stále se zdokonalovala v německém jazyce. Marta se skupinou Die Happy byla v Německu čím dál slavnější. V roce 2008 se po rozchodu se svým tehdejším přítelem Sashou vrátila do České republiky. Zde vystupovala v několika muzikálech  např. Mona Lisa, Ať žije rokenrol, Kat Mydlář aj. V roce 2009 získala Marta post porotkyně v Československé superstar. Do této doby nebyla v České republice známá. Následující rok dělala porotkyni v německé Popstars. V dnešní době ji kromě koncertů a muzikálů můžeme vidět v na televizní obrazovce v seriálu Gympl s (r)učením omezeným, kde ztvárňuje roli učitelky němčiny a angličtiny.

Thorsten Mewes – kytara

Je narozen 4. listopadu 1972 v německém městě Ulm. Odmalička bylo jeho velkým snem stát se kytaristou. V roce 1993 stál u vzniku skupiny Die Happy a spolu s Martou Jandovou vydrželi v této kapele až do dnešní podoby. Marta se do Thorstena zamilovala a odjela za ním do Německa. Byli spolu nějakou dobu také manželé.

Jürgen Stiehle – bicí   Ralph Rieker – baskytara

Jürgen se narodila 29. srpna 1975 v Ehingenu. Studoval jazz na hudební konzervatoři. Zajímá se kromě hudby i o sport, hlavně o fotbal. Neumí moc česky, ale umí slovo „pivo“. Je v kapele od roku 1998.

Ralph Rieker – baskytara

Dne 3. června 1971 v Ludwigsburgu se narodil Ralph. Do kapely ho v roce 1999 dostala láska k Martě. Kdysi pracoval v bance a v reklamních studiích. Původně hrával na kytaru a klavír, k basové kytaře se dostal až později. Kromě hudby miluje jídlo, spánek, přátele aj. Nemá rád brzké vstávání a egoisty.

Pokud Vás tato kapela zaujala, tak máte možnost je brzo vidět na vlastní oči v Garáž Clubu. Koncert bude 7. listopadu 2012 a Vy tam nesmíte chybět. Tuto pop-rockovou německou skupinu si rozhodně nenechte ujít.