Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

KOSHEEN se vrací na místo činu!

 

Britská drum, bassová a rocková hudební skupina v kompletní pětičlenné sestavě se představí 15. listopadu 2012 v klubu SaSaZu od 20:30 hod. Název Kosheen je složen ze dvou japonských slov, které v překladu znamenají „starý“ (ko) a „nový“ (shin). Její název je velice výstižný, neboť experimentuje s mnoha hudebními styly.

V září roku 2001 vyšlo jejich první album laděné v tanečním drum’n’bass stylu „Resist“ a dostalo se hned na osmou příčku prodejnosti v Británii. V českých rádiích se nejčastěji hrála skladba „Catch“. Následující album, pojmenované podle mytologického boha „Kokopelli“, se odklonilo od tanečního stylu ve prospěch kytar a tajemných textů. Změna to byla sice razantní, avšak v albovém žebříčku se v Británii vyhouplo až na sedmé místo. Třetí album „Damage“ se dle hudebních kritiků moc nevydařilo. Na scénu však přichází již čtvrté album „Independence“, které se britským hudebníkům Kosheen povedlo.

 

 

Nová deska má být kombinací elektroniky, dnb, dubstepu a downbeatu. Nechybí samozřejmě typický vokál zpěvačky Sian, která se také ujala většiny textů na albu. Na desce najdeme 14 skladeb, některé můžeme slýchávat na vlnách rádií. Můžeme zde zmínit hit „Get A New One“, který má velice chytlavý refrén. Podobně laděné jsou i „Spies“ nebo „Waste“. Doporučuji si poslechnout celé album, které je výborné na taneční akce.

Místo a termín konání akce:

Praha, Club SaSaZu, Bubenské nábřeží 306

15. 11. 2012 od 20:30 – 03:00 hod.

 

Vstupenky lze ještě zakoupit v předprodeji v síti TICKETSTREAM v cenové relaci od 380 do 620 Kč.