Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Kouzelný muzikál Popelka na ledě

Muzikál na ledě je specifickou českou inscenační formou, jejímž základem je spojení divadelního představení na ledě, herce, tanečníky, krasobruslaře, zpěváky a zároveň zahrát souběžně muzikálový příběh na jevišti i na ledě. To je světová originalita. Muzikál na ledě bývá často zaměňován za lední revue. Je to však chyba. Muzikál vypráví příběh a revue je soubor tanečních a akrobatických čísel.

Pohádka Popelka je po celém světe velmi oblíbena a existuje v několika variantách. Posloužila mnoha lidem jako inspirace či jako předloha k baletnímu, divadelnímu, televiznímu filmovému či muzikálovému zpracování. Známý režisér a autor Jindřich Šimek převedl pohádkový příběh Popelka i na led. Jindřich Šimek má na svém kontě již dva muzikály na ledě a to Mrazíka a Romea a Julii.

Příběh je situován do období baroka a jistě každého uchvátí variabilní scéna s prvky pohádkové fantazie. Objevují se překrásné dobové kostýmy, filmová projekce a animace. Hudbu pro tento projekt vytvořil uznávaný umělec Petr Malásek.

V muzikálovém příběhu Popelka se objevuje mnoho hvězd. Vyjmenovávání by bylo příliš zdlouhavé proto zmiňme pouze pár. Diváci se mohou těšit například na: Jiřího Korna, Danu Morávkovou, Vlastimila Harapese, Martina Dejdara, Hanku Křížkovou či Sabinu Laudonovou. Více informací o účinkujících zde. Roli Popelky nazpívala a namluvila Lucie Bílá. Bruslí se ujme Jelena Jovanovič nebo Annette Dytrt. Princi propůjčil hlas Ondřej Ruml. Na ledě jej znázorňují Konstantin Gavrin nebo David Vincour.

V sobotu 1. prosince 2012 se odehrává muzikál Popelka ve dvou časech. První představení začíná ve 14hodin, další se koná v 18hodin. Nedělní vystoupení, 2. prosince 2012, je pouze jedno a to v 15hodin.

 

Vstupenky jsou stále v prodeji. Cena vstupenek je od 390,- do 690,-. Děti do 5 let včetně mají vstup zdarma avšak bez nároku na místo k sezení ( 1dospělý + 1 dítě do 5 let včetně).

 

Pokud máte rádi dobrou atmosféru a pohádky, tak si nenechte ujít nádherný muzikál na ledě. Popelka jistě zaujme děti i dospělé a rozhodně stojí za to ji vidět ojediněle i na lední ploše. Dne 1. a 2. prosince 2012 si můžete užít pravou zimní atmosféru v ČEZ Aréně.