Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Muži odcházejí, ženy přežijí i v Ostravě

Foto zdroj: studiodva.cz

V roce 2000 vzniklo Studio DVA jako nezávislá divadelní a umělecká společnost, která se zabývá zejména vytvářením vlastních divadelních projektů. Se svou produkcí vystupují po celé České republice a Slovensku. V této společnosti se objevují vynikající herecké osobnosti a umělci z českých i slovenských divadel. Například Zuzana Bydžovská, Bohumil Klepl, Ivana Chýlková, ale také Milan Lasica či Milan Kňažko.

V představení Muži odcházejí, ženy přežijí vystupují Vojtěch Kotek, Jana Krausová. Alternují Jitka Schneiderová/ Gabriela Míčová a Anna Šišková/Zuzana Mauréry.

V ostravském představení jsme mohli vidět Zuzanu Mauréry jako Minervu. Minerva je úspěšná podnikatelka, ale manžel Montcrieff ji opustil. Další postava se jmenuje Misha a ztvárňuje ji Jana Krausová. Misha se živí jako vysokoškolská profesorka a také ji opustil manžel, ale zvládá to celkem dobře. Poslední dámská postava je Claire, kterou nám představila Jitka Schneiderová. Živí se jako politoložka a milenec ji taktéž opustil. Všechny tři partnery (Montcrieffa, Lea i Vincenta) a zároveň postavu číšníka hraje Vojtěch Kotek .

Zdroj: studiodva.cz

Celá hra se odehrává u stolu, kde se scházejí všechny tři dámy při večeři. Každá z nich nachystá jeden chod a zdůvodňují proč si právě ten pokrm vybrala. Zároveň si povídají o svých partnerech a zkušenostech s nimi. Obsluhuje je velmi sympatický číšník. Vojta Kotek má při vyprávění dam vstupy, kdy ztvárňuje daného partnera. Leo, milenec Claire, vystupuje při politické debatě, kdy sedí před kamerou a komunikuje s moderátorkou. Montcrieff je spisovatel a sedí v křesle s láhví a doutníkem. Leo je analytik a přichází na podium pouze v trenýrkách. Doprovod mu dělá věrná imaginární kamarádka sekačka, kterou občas zapomene na podiu J. Příběh je plný vtipných situací a rozhodně stojí za shlédnutí. Jitka Schneiderová, v roli Claire, nám zazpívala slavnou písničku Mercy od Duffy. Dále nám vyprávěla velmi vtipný příběh o americkém fotbalu. Hra je plná tance. Nejvíc lákavé pro ženy může být nahé pozadí Vojty Kotka, který přitancuje k rozdováděným ženám v dolní části těla obnažen. Bohužel pro dámy, možná i některé pány, intimní partie kryje barmanská zástěra.

Divadelní představení v Ostravě bylo zcela vyprodáno, což ukazuje na jeho atraktivnost. Pokud nepatříte mezi ty šťastné, kteří představení zhlédli, doporučuji jej navštívit. Určitě nebudete litovat. Vynikající herecké výkony, objektivní pohled na problémy žen a partnerské vztahy. Zároveň vtipné situace a úžasná atmosféra. To vše zaručuje báječný zážitek. Proto si nenechte ujít další možné představení. Můžete jej navštívit v Praze, nebo sledujte La Culturu a my vám dáme včas vědět.