Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Nové nastudování světoznámé Carminy Burany přivítá Nový rok velkolepou hudebně-světelnou show

Součástí koncertu bude rovněž program věnovaný italskému skladateli Giuseppe Verdimu, jenž  se zároveň stane poctou 200. výročí jeho narození. Hudební program zahájí jeho nejznámějších árie a sborové scény z operních kusů jako Aida, Nabucco, Rigoletto, Trubadúr, Síla osudu či Traviata. Po přestávce následně zazní kompletní kantáta Carmina Burana.

O hudební interpretaci skladeb se postarají prověření sólisté domácí operní scény. Představiteli hlavních partů Verdi Gala se stanou Nikolaj Visnjakov a Jarmila Mrkusová, mezi sólisty Carminy Burany se pak představí Jarmila Mrkusová, Damir Basyrov a Jan Mikušek. Neméně významnými aktéry hudebního obsazení se rovněž stanou Severočeská filharmonie Teplice pod taktovkou dirigenta Norberta Baxy, Český filharmonický sbor Brno a oblíbený dětský sbor Pueri Gaudentes.

Předprodej vstupenek probíhá v síti Ticket Art včetně všech poboček CK Čedok. Vstupenky je možné zakoupit také on-line na www.ticket-art.cz. Ceny jsou rozděleny do kategorií za 1 490, 1 190, 990, 790 a 590 Kč. Pořadatelem koncertu je umělecká agentura Art Triton, která rovněž organizuje populární operní festival Klasika pod hvězdami. Více informací je k dispozici na www.klasikapodhvezdami.cz.