bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

SMArt Gospel – Benefiční koncert pro děti postižené spinální muskulární atrofií

Foto zdroj: oficiální stránky skupiny Keep Smiling Gospel Orlová

V sobotu 1. prosince 2012 v Ostravě se můžeme těšit na vystoupení Keep Smiling Gospel Orlová, což je skupina amatérský nadšenců, kteří zpívají gospelové písně. Mají pěveckou zkušenost i v cizině. Spolupracovali s Květou Fialovou a tento rok chystají koncerty s Martinem Chodúrem. Dále vystoupí bluegrassova skupina BG Styl a vokální soubor Sluníčko z Bohumína, který má velkou žánrovou různorodost. Soubor zpívá od folku a folklóru, přes černošské spirituály až po bluesový a swingový repertoár. Zapojena je také vlastní tvorba. Toto vokální sdružení účinkuje po celé České republice, ale má za sebou i vystoupení v zahraničí. Chybět nebude také Divadlo loutek Ostrava či Dětská múzická škola při Lidové konzervatoři v Ostravě.

V Olomouci vystoupí Brno Gospel Choir. 50 členný pěvecký sbor vznikl v roce 2002. Skupinu vede dirigentka Zuzana Petlanová. Vystupují se současným (contemporary), ale také s tradičním gospelem.

Touch of Gospel a dánská zpěvačka Sarah Moshage vystoupí v Plzni ve Františkánském kostele Nanebevzetí Pany Marie. Touch of Gospel vychází z malého kostelního sboru a dobrovolné skupiny. Postupně se rozvíjeli a přijali tento název s myšlenkou předat dotek či pohlazení všem lidem, co si je přijdou poslechnout. Sarah Moshage je zpěvačka, učitelka, zároveň vedla několik sborů.

Během pražského vystoupení můžeme vidět Gospel Limited, který do svého repertoáru zařadil několik druhů gospelů od různých světových autorů. Smíšený pěvecký sbor vytváří moderní gospel pod vedením sbormistra Václava Třísky. Maranatha Gospel Choir je jeden z největších souborů v Čechách. Taktéž zpívá písně od umělců z celého světa, např. Kirk Franclin, Deon Kipping či Claes Wegener. Spolupracují s českými předními umělci, ale také se zahraničními hudebníky. Vokální duo T´n´T, dvojice Tereza Bečičková a Tomáš Ludvíček vystupují se svými písněmi. Zároveň k tomu přidávají gospely, písně od irského autora Donovana a občas zabrousí i do popové melodie.

Vstupné je dobrovolné, avšak doporučená minimální částka je 100,- Kč. Vyšší finanční příspěvek nebude odmítnut. Naopak bude velice vítán a poslouží k dobrým účelům. Veškeré získané finance poputují na konto Kolpingovy rodiny Smečno, která v souladu s Národním plánem podpory a integrace občanů se zdravotním postižením přispívá na integraci nemocných do společnosti. Umožní dětem lepší život. Bude se zároveň snažit pomoct postiženým dětem fungovat aspoň zčásti, jako máme možnost žít my ostatní „zdraví“ lidé.

Co to vlastně je spinální muskulární atrofie? Lidé se s tím možná tak často nesetkávají. Tato nemoc se zkratkou SMA (Spinal Muscular Atrophy) je vzácná fatální nervosvalová nemoc. Postihuje přibližně jedno miminko na šest tisíc narozených dětí. Toto onemocnění zasahuje do všech kosterních svalů, nejvíce postiženými jsou svaly zad, kyčlí a ramen.

Všichni Vás srdečně rádi uvidí 1. prosince 2012 v Ostravě, ale i v Praze, Olomouci a v Plzni. Bohatý program je pro Vás nachystán a užijete si s námi krásný koncert s dobrým smyslem.