Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Sním si svůj sen

Kořenem všeho zla je nedostatek poznání.“ Buddha

Děti patří do školy“ se jmenuje charitativní výstava téměř 40 velkoplošných fotografií v jedné z nejznámějších ulic Prahy. Snahou je ukázat návštěvníkovi situaci v jedné z nejméně rozvinuté zemi vůbec, a to v Kambodžském království. Více než třetina lidí žije pod hranicí chudoby, 45 % dětí trpí podvýživou. Kvůli dlouhým rokům války, nepokojům a řádění Rudých Khmerů (1975 – 1979), byly vyvražděny 2 miliony obyvatel. Rudí Khmerové systematicky likvidovali inteligenci (i za pouhé nošení brýlí se popravovalo, neboť kdo nosil brýle, byl považován za intelektuála). V roce 1991 zůstalo naživu pouze 36 studentů a 2 profesoři Royal Univerzity of Phnom Penh.

Výstava vznikla z iniciativy režisérky Markéty Nešlehové, fotografa a grafika Georgi Stojkova, kameramana a fotografa Jana Šustera, občanského sdružení JHP školy a v neposlední řadě také Charity České republiky. Výtěžek z prodeje fotografií půjde na vzdělávací projekty v Kambodži, neboť ne všem dětem se kvalitní vzdělání dostává. Pedagogové nejsou kvalifikovaní, mají nízké platy, chybí hromadná doprava, což způsobuje, že děti musí mnohdy ujít i několik kilometrů denně. S těmito a s mnoha dalšími problémy se potýkají tamní školáci.

Fotografie bude možné zakoupit po celou dobu výstavy na internetových stránkách www.detipatridoskoly.cz. Od 3. do 15. prosince budou taktéž k dispozici v informačním a prodejním stánku v ulici Na Příkopech.

Zájemci mohou přispět jakoukoli částkou na dárcovský účet 5258772/0800.

Termín: 19. 11. – 15. 12. 2012

Místo: Na Příkopě, Praha

 

foto: http://www.detipatridoskoly.cz