bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Světový fenomén Karel Gott na Tour 2012

 Foto zdroj: Marie Kurovská – oficiální stránky zpěváka

Karel Gott se narodil 14. července 1939 v Plzni. Od 50. let minulého století vystupuje jako zpěvák. V roce 1958 byl v soutěži „Hledáme nové talenty“. Publikum si ho oblíbilo i přes nepříznivé ohlasy od porotců. Byl jiný než ostatní, byl prostě svůj a dal směr nové české populární hudbě. Svým zpěvem a svou noblesou si získal ohlas nejen v České republice. Karel Gott je velmi oceňovaný hlavně v německy mluvicích zemích. Stal se snad nejvíce uznávaným zpěvákem, který si získal významnou pozici ve střední a východní Evropě. Vystupoval i na místech, kde se jen tak nějaký umělec nedostane, ani za celý svůj život. Podařilo se mu oslnit publikum třeba v Las Vegas či Atlantic City. Pětkrát dobyl Mekku country music –  Nashville, dvakrát newyorskou Carrnegie Hall a také Velký sál v moskevském Kremlu či moskevskou Čapkovského koncertní síň. Objevil se také před Zakázaným městem v čínském Pekingu. Celkově za své působeni na hudební scéně natočil desítky desek, ve kterých vzniklo na nespočet hitů, například „Být stále mlád“, „Včelka Mája“, „Kdepak, ty ptáčku, hnízdo máš?“, „Oči má sněhem zaváté“, Lady Carneval“, „Zůstanu svůj“ a mnoho dalších. „Božský Kája“ si také zahrál v několika filmech a pohádkách. Uznávaný se stal také jako malíř, jeho obrazy jsou vystavovány ve velkých městech po celém světě (New York, Moskva, Mnichov apod.)

Gott_poster_A2_Agrofert.indd

Zdroj: artinvestholding.webnode.cz

Turné Karla Gotta začalo dne 5. října 2012  a doprovází jej kapela Boom! Band Jirky Dvořáka. Toto složení je  považováno za jednu z nejlepších doprovodných skupin. Spolupracovala dokonce s českými interprety i ve světě. Kapela Boom! Band například doprovodila Karla Gotta v newyorské Carnegie Hall v roce 2005. Tento orchestr také měl pozitivní ohlasy po boku italských zpěváků Anny Rusticano a Drupi či německého zpěváka, baviče a moderátora Floriana Silbereisena. S celou řadou českých zpěváků se potkává Boom! Band v nahrávacích studiích či koncertech. Můžeme zmínit například L. Bílá, H. Zagorová, J. Zelenková nebo také D. Bárta, P. Kolář a J. Korn.

Karel Gott není na svém turné sám. Jako host je vynikající zpěvačka Monika Absolonová, kterou můžeme znát z mnoha muzikálu, například účinkovala v Krysaři, Kleopatře, Noci na Karlštejně či Moně Lise. Mohli jsme ji vidět v několika filmech a pohádce. Dalším hostem je Gabriela Gunčíková, jež se proslavila soutěží Superstar, kde dosáhla druhého místa. Nechybí ani Dasha, která zároveň spolu se svými kolegy, Taťánou Voskovcovou a Jiřím Březákem, vystupuje jako vokalistka. Dasha zpívá s Karlem Gottem již třináct let. Proslavila se také účinkováním v muzikálech kupříkladu Jesus Christ Superstar.

Pokud chcete vidět „Božského Káju“ na živo, tak máte nyní možnost navštívit jeho koncerty. Jedná se o nejnákladnější zpěvákové turné v historii a vy si jej nenechte ujít. 28. listopadu 2012 v Ostravě se můžeme těšit na jeho nejslavnější hity, úchvatné hosty a muzikanty.

 

 


Můžeme se těšit na tyto koncerty:

26. 11. Brno

28. 11. Ostrava – ČEZ Aréna

30. 11. Olomouc

2. 12. Zlín

8. 12 Praha

 

Cena vstupenek na vystoupení v Ostravě (Vítkovice Aréna – ČEZ Aréna) se pohybuje v cenové kategorii od 710,-  do 1510,-