Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Vánoční koncert Janka Ledeckého: Sliby se maj plnit o Vánocích

Janek Ledecký se narodil 27. července 1962. Vystudoval právnickou fakultu, ale zapsán do podvědomí všech je jako zpěvák, hudební skladatel, producent aj. V roce 1982 začal hrát s kapelou Žentour. Tato skupina vydala několik alb. Například Žentour 005, ve kterém se objevil velice populární song, který je vyhledávaný i dnes, a to píseň Proklínám.

V roce 1992 se vydal na sólovou kariéru. První samostatné album se nazývá Na ptáky jsme krátký. Toto dílo sklidilo velký úspěch a udělalo z Janka Ledeckého populárního zpěváka. Následovala další úspěšná alba, např. Jenom tak, Některé věci jsou jenom jednou či Sliby se maj plnit o Vánocích. Toto album se stalo symbolem vánočního období a tradiční vánoční turné je stejně tak pojmenováno. Janek Ledecký se proslavil nejen jako vynikající zpěvák, ale také jako autor muzikálů. Psaní muzikálových děl začalo Hamletem, pokračovalo Galileem a mezi poslední uvedené muzikály patří Vánoční zázrak s podtitulem Sliby se maj plnit o Vánocích, který měl premiéru minulý rok.

Vánoční turné má více než desetiletou historii. Janek Ledecký spolupracuje se Štěpánem Smetáčkem a Davem Mendézem. Doprovod při turné je tvořen Nosticz kvartetem. Nebudou chybět ani dívčí vokály. Na vánočních koncertech zazní nejen slavné hity od Janka Ledeckého, např. Pěkná, pěkná, pěkná, Sliby se maj plnit o Vánocích či Ryba rybě, ale uslyšíme i vánoční koledy či písně od slavných autorů, které má Janek rád. Zazní také originální anglická koleda v podání londýnského baskytaristy Davea Mendéze.

Pokud máte rádi písně Janka Ledeckého a chcete se správně naladit na vánoční atmosféru s tímto vynikajícím zpěvákem a muzikantem, neváhejte a navštivte jeho vánoční turné. V Ostravě se nám představí 13. prosince 2012 v Domě kultury a určitě to bude nezapomenutelný zážitek.

 

Koncerty:

21. 11. Kladno
26. 11. Jičín
29. 11. Plzeň
11. 12. Jablonec nad Nisou
13. 12. Ostrava – Dům kultury města Ostravy
18. 12. Děčín
19. 12. Zlín