bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Vlci jsou za dveřmi a s nimi i kapela Umakart

 

Kapela na této desce pracovala ve složení: Jaromír Švejdík (Priessnitz), Jan P. Muchow (Ectasy of saint Theresa), Jiří Hradil (Tata Bojs, Lesní zvěř), bratři Dušan a Tomáš Neuwerthovi (Tata Bojs, Nierika) a materiál se namotával hezkých šest let.

Umakart také stojí za úspěchem hitu „Půlnoční“ od Václava Neckáře a hudby k filmu Alois Nebel. Jeho členové – Jaromír Švejdík a Dušan Neuwerth taktéž za celým Neckářovým albem Dobrý časy. Právě toto album oddálilo dokončení desky. Jaromír Švejdík, známý také jako Jaromír 99, označuje styl kapely Umakart v nadsázce jako „discoblues“.

Přesto texty mají svůj specifický styl a kapela je vedlejším projektem, který vznikl z čistého přátelství. Zatímco deska Manuál byla označována kritikou za „intimní“, tak druhou desku můžeme očekávat jako přímočarou a sebevědomou.

Album obsahuje deset písní. Je zabaleno ve speciální krabičce, která obsahuje mimo jiné i pět složených plakátů s portréty jednotlivých členů. Titulní název a jméno skupiny napíšou na obal členové kapely a mohou zanechat i osobní vzkaz. Tím je CD v podstatě více originální. Samotný obal je také zajímavý. Je na něm znázorněno klasické CD-ervéčko. Částečně vzniklo ve spolupráci s designéry Ex Lovers.

Na desce se objevují také hosté jako např. projekt Ille či básník Jan Těsnohlídek, kteří  vyráží na turné s kapelou.

A kdy turné začíná? 21. listopadu v brněnském klubu Fléda a končí 13. prosince v Paláci Akropolis v Praze, přesto by mělo na jaře pokračovat.

21. 11. Brno – Fléda

22. 11. Olomouc – Jazz Tibet

23. 11. Valašské Meziřící – M Klub

24. 11. Opava – Art Club

28. 11. Plzeň – Pod Lampou

29. 11. Düsseldorf (De)

13. 12. Praha – Palác Akropolis