Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Čas spánku a ticha

Eva Růtová je pražská malířka, grafička a ilustrátorka. Patří mezi členy Unie výtvarných umělců (UVU) a také Sdružení výtvarníků ČR při AV ČR. Od roku 1993 se již konalo více než 40 samostatných výstav po celé České republice, avšak právě pro expozici Čas spánku by chtěla vybrat svá nejlepší díla. Slavnostní vernisáž výstavy je plánována na 9. ledna 2013 od 17:00 hodin.

“Harmonie je jeden z klíčů ke čtení obrazů Evy Růtové. Jiný takový základní klíč je krajina. Eva Růtová se vždy vrací k nějakému základnímu pojetí nebo prožitku krajiny, spíš než aby reagovala na soudobé tendence v umění. Lidskou figuru pro své krajiny malířka nepotřebuje, protože je to krajina lidská už vciťujícím pohledem. Výstava „S citem“ znamená citlivost, chování odpovídající řádu věcí a to přesně Eva Růtová dělá,“ uvedl na zahájení jedné z předchozích pražský výstav doc. PhDr. Romana Práhl.

Výstavu bude doprovázet prezentace práce Michaely Růtové, která je proslulá svou ručně vyráběnou bižuterií, šperky i doplňky.  Její práci si ostatně můžete prohlédnout a objednat také na wbových stránkách www.cindy-bijoux.cz.

Foyer Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, Senovážné náměstí 9, Praha

7. 1. – 1. 2. 2013, po-pá 8:00 – 17:00

Vstupné zdarma

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts