Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Kouzelný pohádkový svět spatřen v Ostravě

Netradiční zpracování oblíbené české pohádky Popelka sklidil v prvním adventním víkendu u obecenstva úspěch. Nikdo nemusel nic říkat, stačilo se podívat do usmívajících se tváří dětí a na téměř zaplněnou halu. V ČEZ ARÉNĚ co chvíli zaznívaly spontánní a upřímné potlesky, které patřily hereckým, pěveckým a bruslařským výkonům, u kterých se nám tajil dech. Krasobruslaři předvedli chvílemi až kaskadérské vystoupení, neboť během jízdy ukazovali přemety, salta. K vidění byly překrásně zdobené kostýmy, oslňující světelná kompozice a řada kouzelných triků a efektů, které celkový charakter kouzelného muzikálu ještě více zdůraznily.

Divák, který očekával klasické české zpracování pohádky o Popelce, mohl být na začátku představení trochu zaskočen. V této ledové pohádce bychom marně hledali tři oříšky, které by měnily svými překvapeními osud pracovité dívenky. To však neznamená, že by to pohádce ubralo na kvalitě. Celé představení se odehrálo v duchu vtipného rýmování, kulisy s otočným pódiem a velkoplošné promítací plátno s velice propracovanou grafikou jen podtrhovaly atmosféru velkolepé podívané.

Nevšední podívaná se nám naskytla hned několikrát. Hodný čaroděj v roli Jiřího Korna vykouzlil tři krásné šaty pro Popelku, avšak je nám záhadou, jak si jedny plesové šaty během pár vteřin dokázala převléct za jiné. Jako jiný příklad může posloužit hlava kuchaře na jídelním voze. Každý v duchu přemýšlel, jak to udělal? A kde je tělo? Nesmím zde zapomenout zmínit nádherný kočár tažený létajícími labutěmi či vycvičené holoubky, kteří pomáhali přebírat směs čočky a hrachu.

Nejlepší celkový dojem měl divák, který seděl přímo proti jevišti nad ledem, neboť jedině tak mohl vidět velkoplošné plátno promítající doplňující animaci. Kdo měl to štěstí a seděl v prvních řadách, měl krasobruslaře na dosah ruky. Mohli jim vidět do tváře. Ti, co naopak seděli až úplně nahoře, měli jedinečný výhled na krasobruslařskou choreografii.

Jak jste si mohli všimnout, nevypisuji tu děj, neboť si myslím, že nejlepší je to zhlédnout na vlastní oči. Je to podívaná pro celou rodinu.

 

Další fotky z muzikálu najdete na našem facebook profilu.