Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Podzimní várka knih

První titul přichází ze Severu, od úspěšného švédského mistra detektivních románů Johana Theorina. Jedná se již o třetí knihu, z plánovaných čtyř, odehrávající na ostrově Öland, tentokrát s titulem Zkamenělá krev.

Na co se můžeme těšit? Především na tajemný příběh Pera Mörnera znajícího dobře místní pověsti, jenž přijel na ostrov oslavit Velikonoce. Oproti svým původním plánům sem nakonec přiveze i svého problematického otce Jerryho, který je později zavražděn. Zdá se, že ho zabil někdo, koho znal. Kdo ho ale mohl tak strašlivě nenávidět? Pera Mörnera nenechává tato otázka v klidu. Ale to, co vypátrá, jím naprosto otřese.

Ke své tvorbě autor sám dodává:  „Je to tak trochu kombinace temných kriminálních příběhů, skandinávského folkloru a duchařských historek. Nejsou ani hororem, ani fantasy. Opravdu – to supernaturální většinou zůstane v pozadí a nechá na zodpovědnosti čtenářů se rozhodnout, zda tam jsou opravdu takové věci, jako třeba zlé předtuchy či duchové. Sám si nejsem jistý!“

Mezi další listopadovou novinkou patří román Osmanský tábor jednoho z nejčtenějších českých autorů, Vlastimila Vondrušky. Své čtenáře, nevyjímaje mládež, nejvíce zaujal historickou tvorbou a láskou k historii. Pokud holdujete dějinám a detektivnímu napětí zvláště, rozhodně nesmí tato kniha uniknout vaší pozornosti.

Celý cestopisný děj se odehrává v 16. století kolem hrdiny královského písaře Jiřího Adama z Dobronína. Jiří je královnou Annou požádán o důležitou a nebezpečnou  misi. Jde o diskrétní záležitost, která vylučuje použití vojska. Proto se vydává na území nevěřících, do Uher. Ale ještě dříve, než tam dorazí, dojde k první vraždě. Tento zločin však nemůže zdánlivě ani náznakem souviset s posláním v Uhrách. Přesto ho nesmírně zkomplikuje. Naštěstí potká královský písař dávného přítele…

Nesmíme také zapomenout ani na romantické duše. Ty se mohou těšit na román Poslední tango s Carmen od české autorky Aleny Jakoubkové. Ta čtenáře zavede do života úspěšné zubní lékařky Carmen Berkové, která potká velmi sympatického muže, s nímž protančí noc v cizím městě. Následující den představuje den vystřízlivění. Z celé úžasné noci si pamatuje jenom jediné, a to jméno, jímž osudného muže oslovovala. To by samozřejmě nebyl život sám, kdyby nepřichystal následky, které ho od základu promění.

 


Všechny tituly vydalo nakladatelství MOBA.