Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Sliby se maj plnit nejen o Vánocích

Kdo si myslel, že tento koncert s názvem Sliby se maj plnit o Vánocích bude jenom o vánočních koledách, se spletl. Ze začátku to vypadalo jako běžné vystoupení Janka Ledeckého bez ducha Vánoc, což i mě osobně překvapilo. V první polovině jsme si mohli poslechnout písně jako „Budu všechno co si budeš přát“, „Nikdy to nevzdám“ a zazněla také má oblíbená skladba „Proklínám“. Samozřejmě publikum velmi potěšil song „Pěkná, pěkná, pěkná“, hlavně ženské osazenstvo se mohlo alespoň na chvíli zasnít, jelikož je tato píseň zpívaná právě pro ně. Díky tomu, že je tato skladba velmi slavná, tak zněla nejen z úst zpěváka a jeho vokalistek, ale i návštěvníků koncertu.

Říkala jsem si, co je to za vánoční koncert bez vánočních písní?(I když jsem byla spokojená i za „nevánoční“ songy.) Posléze to sám Janek objasnil, a sice že druhá polovička koncertu bude ryze vánoční. A jak slíbil, tak i splnil. Doprovod mu při vystupování dělal Štěpán Smetáček a Angličan Dave Mendéz. Ten se také ujal v jednu chvíli mikrofonu a zazpíval dvě anglické vánoční písně. Jeho krásný hlas koncert osvěžil. Ve vánoční části vystoupení zazněla například skladba „Ryba rybě“ či „Dopis Ježíškovi“ aj. Na koncertě zazněly i dvě lidové písně z úst dětí z místní základní školy. Vánoční skladby měly vynikající atmosféru také díky Nostitz Quartet, který Janka Ledeckého doprovázel.

Dle mého názoru byl koncert pěkný a odpovídal tomuto období. Vystoupení vyvolávalo klid a pohodu, která se k Vánocům přímo hodí. Písně Janka Ledeckého, samy o sobě, jsou spíš o krásných textech, které mají v sobě kouzlo a stojí za to se nad nimi zamyslet. Texty umocňuje Jankův melodický hlas, který, nevím jak to popsat, ale jednoduše hlas poznáte i když zpěváka nevidíte. Z vystoupení šlo poznat, že Janek Ledecký má svou práci rád a dává do svého vystoupení hodně ze sebe samého..

I nedokonalost vyvolává u lidí jistou dávku lidskosti. Alespoň mě škodolibě potěšil a rozesmál fakt, že Janek zapomněl text a napověděl mu violista. Navozovalo to pocit, že i takoví úspěšní lidé chybují. Dokázal se své chybě zasmát a pokračoval dál. Jde vidět, že si vystoupení užívá a tím stoupá kvalita koncertu. To lze taky vyvodit z toho, že při ostravském koncertě přidal několik písní. Na konci to vypadalo, že Janek  nadobro utekl z pódia, ale dvakrát se vrátil a přidal pár songu navíc.