Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Argo, Bídníci a stále vyrovnavý souboj hereček na Zlatých glóbech

V neděli 13. ledna se udílely Zlaté glóby pro nejlepší filmové a televizní počiny roku 2012, které každoročně uděluje svaz zahraničních novinářů v Hollywoodu. A je to zajímavé a ještě bude. Neboť tradiční předzvěst Oscarů, jak se jinak glóbům říká, nebude jednoznačná.

Jennifer Lawrence se Zlatým glóbem za roli ve filmu Terapie láskou, zdroj: goldenglobes.org

Nejlepšími snímky se překvapivě staly politické drama Argo a muzikál Bídníci. Ani jeden z nich nebyl přímým favoritem, přesto oba snímky získaly i cenu pro režiséra Bena Afflecka a herečku ve vedlejší roli Anne Hathaway a herce v hlavní roli Hugha Jackmana. Na Oscarech má Argo sedm a Bídníci osm nominací.

V hereckých kategoriích se žádná překvapení neudála, ale zamíchala se zmiňovanými Oscary. Nejlepší herečky vyhrály očekávaně Jessica Chastain za dramatickou roli ve filmu Zero Dark Thirty a Jennifer Lawrence v komediální roli ve snímku Terapie láskou. Obě herečky se utkají v jedné kategorii na Oscarech, což ohnivé debaty, která z obou mladých umělkyň má větší šanci, nevyřešilo. Nejlepším hercem v dramatické roli se stal podle očekávání Daniel Day-Lewis za roli Abrahama Lincolna ve Spielbergově životopisném filmu Lincoln.

Nejlepším animovaným filmem se stala Rebelka, další bod pro Pixar. Nejlepším zahraničním filmem je Láska Michaela Hanekeho. Tarantinova adorována kovbojka Nespoutaný Django získala glóbus za scénář a Christopha Waltze ve vedlejší roli,  Leeův Pí a jeho život za nejlepší skóre.

V seriálové tvorbě získaly sošku letošní série Girls a Game Change.

 

 Kompletní přehled vítězů najdete na této stránce

osm nominací.Pí a jeho život

David Bulawa

Obyčejný, snad milý student z Ostravy s multi-rozsahem zájmů. Čeká mne studium kulturně-politické geografie a biologie na Ostravské univerzitě, které bych chtěl více usměrňovat k asijským nejen lingvistickým vědám. Miluji Japonsko, v poslední době i Koreu, Taiwan, Čínu i jiné země jihovýchodní Asie. Miluji hudbu, jak západní tak východní - nalézt v mém ipodu poslední hit Nelly Furtado nebo Kobukura není tedy výjimečný jev. Miluji filmy, jsem závislý na CSFD, a taktéž bedlivě sleduji a kritizuji západní a východní kinematografii. Miluji zvířata - a to většinou ne ta moc oblíbená. Proto mi vadí, když někdo nazve delfíny rybami nebo napíše ve slově medúza kroužkované u. Díky příležitosti přispívat na LaCultuře vás budu chtít seznámit s u nás neoprávněně opomíjenými kulturními střípky daleké Asie.

More Posts