Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Grammy Awards 2013 – III. část

 

Taylor Swift

Taylor Alison Swift se narodila roku 1989 v Pennsylvanii. Je to talentovaná country – popová zpěvačka, kytaristka, textařka aj. V roce 2010 se stala nejmladším umělcem, který získal sošku Grammy za album roku. Celkově v tomto roce, ve svých 21letech, získala 4 ocenění Grammy. V dalším roce ze tří nominací, proměnila ve vítězství ve dvou kategoriích. Taylor se stala fenoménem. Například na American Music Awards vyhrála 11 cen ze 13 nominací. Její album Fearless se několik týdnu objevovalo na vrcholu hudebních hitparád

Na cenách Grammy 2013 je nominovaná s písni „We are never ever getting back together“ a „Safe & Sound“.

Text písně „We are never ever getting back together“ vytvořila Taylor Swift s Maxem Martinem a Sellbackem. Píseň byla vypuštěná jako hlavní z alba Red, které je čtvrté v pořadí a vyšlo v srpnu 2012. Song je popový a vypráví o zklamání z lásky. Píseň se stala hitem. O tom také vypovídá například hodnocení magazínu Rolling Stone, který jmenoval „We are never ever together“ jako 2. nejlepší song roku 2012.

Druhý song je dílem Taylor Swift a mnoho dalších (T Bone Burnett, John Paul White a Joy Williams). Slouží jako jeden z soundtracku k filmu The Hunger Games. Díky tomu je možné vítězství v kategorii Best Song Written for Visual Media. Taylor spolupracovala s The Civil War. A skladba je nominovaná na cenu Best Country Duo/Group Performance. Píseň sklidila úspěchy nejen v USA ale i v Evropě a na Novém Zélandě se vyšplhala až na 11. místo v hudebním žebříčku. Hodnocení kritiků je pozitivní. Například Jody Rosen, z magazínu Rolling Stone, mimo jiné označil „Safe & Sound“ jako nejlepší baladu, kterou kdy od Swift slyšel.

 

P!nk

Alecia Beth Moore se narodila roku 1979 v Pensylvanii a je známá v hudebním odvětví spíš jako Pink (P!nk). Kromě popové a R&B hudby, také produkuje písně a koketuje s herectvím. Pink zpívala již v dětství, posléze díky LaFace Records měla možnost nazpívat vokály např. pro Dianu Ross. V roce 2000 vydala své první album s názvem Can’t Take Me Home, které mělo velký úspěch. Druhé album Missundaztood ji dostalo až k nominaci na Grammy za píseň „Get the Party Started“.

Již třikrát získala cenu Grammy. Nyní je nominovaná na Best Pop Vocal Album s cd The Truth About Live. V pořadí páté album této zpěvačky bylo vydáno v září 2012. Umístilo se na pátou příčku amerického Billboard Hot 100 na celé tři týdny. Popularitu získalo i v Evropě či Austrálii, kde dosáhlo i na první příčky. Na albu se vyskytuje i několik duetu např. s Lily Allen. Hodnocení kritiku bylo pozitivní. The Rolling Stone ohodnotilo tohle album třemi z pěti možných hvězdiček, Allmusic ohodnotilo čtyřmi a půl z pěti.

 

Coldplay

Skupina je v letošním roce nominovaná na dvě ceny Grammy. A to s písní „Charlie Brown“ a za album Mylo Xyloso. Skupina vznikla v roce 1997 v Londýně. Skládá se ze čtyř členů: Chris Martin (zpěvák, kytara, klavír) Guy Berryman (basová kytara, harmonika), John Buckland (kytara, harmonika) Will Champion (bicí, klavír). Řadí se do žánru piano-rock nebo pop hudby. Z jejich rukou vyšlo mnoho zajímavých skladeb, které jsou populární svými zajímavými texty s hudbou, řadící se mezi rockové balady.

Coldplay vydalo již 5 studiových alb, z toho poslední se jmenuje Mylo Xyloso, které vyšlo v říjnu 2011. Na tomto cd se podíleli všichni členové skupiny a vypráví děj, který se podobá milostnému příběhu mezi chlapcem Mylo a dívkou Xyloso, a má šťastný konec. Dle slov frontmana skupiny je to album ovlivněno seriálem The Wire.

Píseň „Charlie Brown“ je v pořadí čtvrtá píseň na tomto cd.

Coldplay tento song poprvé zahráli 31. května 2011 v Kentish Town v Londýně. Píseň vytvořil Chris Martin v dceřině domě pro panenky, které posléze bylo přetvořeno na hudební studio. Dle kritiků píseň i klip sklidili pozitivní ohlas. V klipu chválili vizualizaci a téma. Co se týče písně, byla nominovaná na několik cen, ať už Grammy či Brit Awards. Magazín The Rolling Stone například ohodnotil tento song dvěma a půl hvězdičkami z celkových pěti možných.

 

10. února 2013 proběhne v Los Angeles vyhlášení vítězů. Do té doby můžeme pouze tipovat a fandit svému favoritovi. Doufáme, že vyhrají ti praví a možná mezi ty pravé patří právě někdo z dnešních interpretů.