bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Grammy Awards 2013 – V. část

 

Jimmy Fallon

James Thomas Fallon je americký komik, herec, zpěvák a televizní moderátor. Už od útlého mládí se věnoval napodobování a talk show. Také měl rád hudbu a posléze míchal komedii s hudbou. Jeho kariéra se rozvinula od vítězství na Bananas Comedy Club, kde vyhrál a začal vystupovat se stand-up po celém světě. Začal také docházet do školy improvizace. Posléze si zahrál v několika filmech. Objevoval se například v Saturday Night Live.  V současné době vystupuje v Late Night with Jimmy Fallon, kterou vysílá stanice NBC.

Nominaci Grammy má tento interpret za „Best Comedy Album“ se svým dílem „Blow your pants off“. Do alba je zařazen například Justin Timberlake, Paul McCartney či Bruce Springsteen. Nahrávky většinou pochází z pořadu Late Night with Jimmy Fallon. Hodnocení kritiků je vesměs pozitivní. All music toho album ohodnotilo čtyřmi hvězdičkami z pěti.

Jako ukázku „Late Night with Jimmy Fallon“ si můžete zhlédnout díl s Robertem Pattinsonem zde

 

Rachel Maddow

Rachel Anne Maddow je americká politická komentátorka, moderátorka a autorka. Rachel začala moderovat v radiu WRNX. Vyhrála rádiovou soutěž a moderovala ranní show. Poté přešla ke stanici Air America. Prvně spolupracovala v LUnfiltered. Po zrušení tohoto pořadu začala vystupovat v radiovém pořadu Rachel Maddow Show. Vystupovala také v televizi, kde ji diváci mohli vidět na MSNBC nebo na CNN. Vznikl posléze její pořad na stanici MSNBC s názvem Rachel Maddow Show. Rachel byla také první osoba ze zpravodajského programu v USA, která se veřejně přiznala k homosexuální orientaci.

Kniha „Drift: The Unmooring Of American Military“ je předmětem nominace Grammy Award. Dílo zkoumá, že způsob, jakým USA vstupuje do války, je více brán tajemně než demokraticky. Dále řeší do jaké míry je vyhlášení války ovlivněno kongresem a mocí amerického prezidenta. Obsahuje rozsah od války vietnamské až po v Iráku či Afghanistánu. Kniha se stala hitem.

Zde je možnost zhlédnout Rachel Maddow

 

Kim Kashkashian

Kim Kashkashina je violistka arménsko-amerického původu. Zabývá se hudbou od klasických i současných autorů. Ve své profesi získává veliké uznání. Vystudovala hru na violu s Karen Tuttle a také na Interlochen Center for the Arts. Má na svém kontě více než 30 alb a mnoho ocenění. Kdysi vyučovala ve Freiburgu a v Berlíně. Nyní pracuje na New England Conservatory. Mezi její studenty patří jména jako Julia Rebekka Adler či Lim Soon Lee.

Violistka Kim Kashkashian má možnost získat cenu Grammy za kategorii Classical Instrumental Solo  se svým dílem „Kurtág & Ligeti: Music For Viola“. V tomto díle se zabývá hudbou maďarských umělců György Ligeti a György Kurtág, kteří jsou považovaní za dva náročné skladatelé druhé poloviny 20. století.

Umění Kim Kashkashian si můžeme poslechnout zde

 

Dnes jsme si představili trochu méně známé kategorie, ale i tyto se nachází v nominaci na ceny Grammy.