bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Nová herní konzole OUYA, videokonference s americkými spisovateli a 17 kostýmů Star Wars na festivalu her a fantastiky

Zajímavostí v programu je hned několik. Například videokonferenční beseda s americkým spisovatelem zejména military science-fiction Davidem Weberem, který navštívil Festival fantazie  v létě, nebo s americkým publicistou a spisovatelem Jasonem Sanfordem, který píše pro český časopis  XB-1,“ říká Václav Pravda, ředitel festivalu.

Dalšími lákadly jsou vůbec první veřejné představení připravované herní konzole OUYA na platformě Android, křest kyberpunkové RPG hry Dex, kostýmová soutěž s účastí několika kostýmů ze Star Wars, fireshow, divadelní představení Příběh geeka, turnaje League of Legends v rámci Mistrovství ČR a další speciální program.

Návštěvníci mohou využít velkou hernu počítačů a konzolí včetně nové Nintendo WiiU a zahrát si nejnovější i teprve chystané herní tituly jako Dead Space 3. Taneční hry, hudební hry, hry figurkové, deskové a karetní najdou účastníci v dalších hernách. Chybět nebudou ani besedy a autogramiády s osobnostmi herní scény a spisovateli nebo turnaje o ceny.

V dalších programových liniích je celkem 400 pořadů o comicsech, literární fantastice, japonské kultuře, rolových hrách (RPG), upírech a vlkodlacích, historii a mytologii, vědět a technologiích, o nejnovějších seriálech a řadě dalších témat.

Program našeho festivalu je jeden z nejbohatších v Evropě. Zajišťujeme občerstvení i další služby. Vstupné na půl den je 200 Kč, na celý 250 Kč, o 12 let polovic.“ doplňuje Václav Pravda.

Další informace o programu naleznete na stránkách www.pragoffest.cz.

O PragoFFestu
PragoFFest vznikl v roce 2010 rozšířením tradičního Pragoconu (od 1997) o bohatý program GameFFestu a zajištěním lepší organizace a služeb (včetně občerstvení a ubytování). Zábava je určena všem věkovým skupinám od 8 let. Festival pořádá občanské sdružení SFK Avalon, pořadatel série tří Festivalů fantazie ročně.

Letošní ročník přináší přes 50 konzolí, 50 počítačů, 50 stolů deskových, karetních a RPG her a přes 100 pořadů o hrách. Kromě toho program v dalších místnostech – projekce, přednášky, besedy, soutěže na témata sci-fi, fantasy a horor.

První PragoFFest v roce 2010 navštívilo přibližně 800 účastníků, druhý 1400, loňský přes 2000, a to s rostoucí spokojeností. V roce 2013 se očekává příliv více než 2500 účastníků.