Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Psí vojáci vstali z mrtvých a dorazí konečně i do Ostravy

 

V srpnu 2011 skupina Psí vojáci oficiálně prohlásila, že ukončuje svou činnost. Důvodem byla stagnace kapely. Jak už jistě většina fanoušku ví, a k jejich obrovské radosti, v srpnu 2012 byla skupina obnovena, a to v původní sestavě (Filip Topol, David Skála a Jan Haluzka).

Je to vůbec poprvé, co od svého „reunionu“ přijede Filip Topol se svými vojáky do Ostravy. Asi nikoho nepřekvapí, že se toto vystoupení bude odehrávat v hudebním klubu Barrák, který patří k nejvýznamnějším organizátorům undergroundových, punkových, metalových a mnoha jiných koncertů v tomto městě. Je to jistě místo velmi příhodné, neboť sám Filip Topol kdysi prohlásil: „V Psích vojácích bylo vždycky něco punkovýho. Pankáče oslovujeme jiným způsobem než skutečně punkový kapely, ale mám za to, že s tím, co oni cítí, máme hodně společnýho.“ (v rozhovoru pro Rock & Pop 11/99)

Koncert se uskuteční 21. února 2013 ve 20:00. Vstupné není nijak vysoké, lístky stojí v předprodeji od 160 do 185 Kč (dle místa zakoupení) a na místě 200 Kč. Každý, kdo je byť jen malinko Psími vojáky poznamenán, by neměl vůbec váhat a dorazit, mohl by pak jedině litovat. Avšak tato akce nabízí také pro lidi, jenž jsou jejich tvorbou prozatím nedotčeni, vynikající příležitost, jak se s ní seznámit.