Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Slajdologie – vyprávějte příběh

Jak tedy vytvořit skvělou prezentaci, která nebude nikoho nudit? Moje rada zní: než se dáte do díla, doporučuji si přečíst Slajdologii od Nancy Duartové, která vytvářela mimo jiné prezentaci k Al Goreovu oskarovému filmu An Inconvenient Truth (Nepříjemná pravda).

Kniha obsahuje mnoho praktických rad, jak vytvořit dobrý vizuální příběh. Kombinuje abstraktní myšlení, inspirující nápady z oblasti designu a především popisuje zkušenosti věhlasných značek.

Prezentace nekomunikuje za nás, má být jednoduchá podpora. Jak má prezentace vypadat, se právě naučíme… Rozhodně nezapínejte notebook, ale vezměte si papír, tužku, pastelky a svou kreativitu. Copak chcete sdělit? Nakreslete to! Napište to a vyprávějte příběh.
Lidé milují příběhy – kdyby ne, tak nečtete, neposloucháte, nedíváte se na filmy. Proto vyprávějte…

A jak na to Vám poradí tato knížka.
Zapamatujte si již nyní pár rad:
1. Říkejte pravdu.
2. Mluvte k věci.
3. Používejte správné pomůcky a nástroje.
4. Důležité věci zvýrazněte.
5. Zbytečně věci nekomplikujte.

Věřte nevěřte, 5. rady je nejtěžší se držet. Zkuste jednou nepoužít šablony, které Vám PowerPoint nabízí, či nepoužít nějaký efekt a hlavně se nebojte prázdných míst.

nancy-photo21

Nancy Duarte, zdroj: www.duarte.com

Kniha není návod jak používat program, ale jak používat svou kreativitu a um. Kniha je velmi bohatě doprovázena praktickými příklady, radami, samotnými prezentacemi, které ovlivnily své posluchače. Doporučuji všem, aby se nebáli vyprávět příběhy prostřednictvím prezentace, neboť právě Váš projekt díky prezentaci můžete uvést v život.

Nancy Duartová je ředitelkou společnosti Duarte Design, jedné z největších designérských společností v Silicon Valley, kterou vlastní žena. Do seznamu jejích klientů patří mnohé společnosti z žebříčku Fortune 500. Můžeme mezi nimi najít například Adobe, Cisco, Google nebo Hewlett-Packard. Společnost Duarte Design je všeobecně uznávanou špičkou v oboru designu a tvorby prezentací.

Slajdologie
Tajemství tvorby skvělých prezentací
Nancy Duarte
Nakladatelství: BIZBOOKS, 2012
EAN: 9788026500094