Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Večer v rytmu bluesové formace ZVA 12-28 BAND

Klub Hudební bazar v Ostravě bude svědkem ojedinělého zážitku navlečeného do hávu moderního elektro-akustického blues s prvky funky a shuffle & boogie, velmi silného akustického sólového projevu frontmana zpěváka a kytaristy Norberta Červenáka, originálním rytmickým uchopením písní kontrabasisty Ladislava Červenáka, citlivou a invenční hrou houslisty Stanislava Fakana či hráče na bicí nástroje Petra Krška. Za více než dvacet let své existence si nejenom doma vybudovali slušnou posluchačskou základnu, ale i u nás se těší velké oblibě.

Tato kapela vychází z původní bluesové tradice, připomeňme si například amerického hudebníka a držitele ceny Grammy Willieho Dixona či amerického zpěváka a harmonikáře L. Waltera. Svým pestrým melodickým pojetím, zvukem, aranžmá se výrazně vymyká z typického středoevropského blues-rockového klišé. Blues v jejich pojetí je energický a taneční, vynikající housle dodávají tomu všemu něhu a díky těmto prvkům kapela působí neoposlouchaně, současně, aniž by se pouštěla do experimentálního propojování bluesu se soulem či se složkami hip hopu. Písničkám nechybí osobitost, přirozenost a jednoduchost, přesto jako celek působí autenticky a přesvědčivě.

Foto: Marek Šurkala

Nezapomenutelná hudební událost se odehraje 15. 2. 2013 v klubu Hudební bazar v obvyklém čase mezi 20. – 21. hodinou. Nevyžaduje-li to kapela jinak, vybírá se dobrovolné vstupné na kapelu. Avšak minulý rok jsme si z peněženky museli vytáhnout rovnou stokorunu na vzrušující podívanou, která nám umožňuje pozorovat, jakou všemožnou cestou se může ubírat blues originální slovenské formace ZVA 12-28 BAND.

Veškeré fotky: zdroj Marek Šurkala