bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

BRUTAL ASSAULT 2013

V létě nás čeká další ročník festivalu světové úrovně Brutal Assault organizovaný osvědčenou značkou Shindy Productions. I letos se bude jednat o velkou a jistě nezapomenutelnou akci v Jaroměři, v nádherném prostředí vojenské pevnosti Josefov (asi 20km od Hradce Králové), která je jako stvořená pro tento účel. A protože už je potvrzena účast několika desítek kapel, včetně některých světoznámých hvězd, je třeba průběžně informovat o line-upu a dalších záležitostech okolo tohoto velkého festivalu tvrdé hudby.

Nyní si představme zatím potvrzené kapely, mezi ktImage Hosted by PicturePush - Photo Sharingerými nebudou chybět ani například taková legendární jména jako thrash metaloví Overkill nebo Anthrax, polská death/blacková smečka Behemot, švédští progresivně metaloví mágové Opeth či jejich krajané Meshuggah, hrající komplikovaný technický metal, dále norský solitér Ihsahn, či zástupci modernějšího pojetí metalu Fear Factory (USA) a In Flames (SWE). A to je pouze začátek. Z dalších skupin můžeme jmenovat některé norské nobilitní kapely tamější blackové scény jako například Borknagar, Solefald, Carpathian Forest, jejich švédské žánrové kolegy Marduk nebo americké Nachtmystium či italské Aborym. Z death metalových velikánů mají v plánu navštívit Josefovskou pevnost např. Benediction z Velké Británie, brutální Američané Dying Fetus či progresivnější německá Obscura, nebo dokonce japonské seskupení Coffins. Kdybychom chtěji ještě trošku přitvrdit, dejme tomu do grindcoru, pak máme na jídelním lístku třeba finské Rotting Sound nebo americké Magrudergrind. Na své si přijdou také fanoušci různých variant metal-coru. Tento subžánr bude zastoupen kapelami jako As I Lay Dying (USA), hardcorovými Hatebreed či Madball z USA. Příznivci pomalejších stylů si budou moci poslechnout třeba doom metal v podání dánských Saturnus.

Dále už pouze vyjmenuji další zatím potvrzené kapely: Amorphis, Antropofagus, Atari Teenage Riot, Crushing Caspars, Cult of Luna, Downset, Dr. Living Dead, Entombed, Leprous, October File, Trivium, Vreid a Whitechaple.

A to ještě jistě není zdaleka vše, na co se budeme moci těšit. O dalších kapelách, které přibudou, vás ještě budeme informovat.

Jak již tedy bylo řečeno výše, vše začne ve středu 7. 8. 2013 zahřívací warm-up party a bude pokračovat až do soboty 10. 8. Kemp se bude otevírat rovněž ve středu 7. 8. od 10:00.

Vstupenky lze v předprodeji zakoupit buď v kamenných obchodech za 1550,- Kč nebo on-line na www.shindy.cz za 1600,- Kč a v jiných elektronických předprodejních sítích (TicketproTicketportalEventim a Ticketstream) za 1.750,- Kč. Tyto ceny platí do 30. 4. 2013.

Internetové odkazy:

Oficiální stránky Brutal Assault: http://brutalassault.cz/cs/

Shindy Productions: http://www.shindy.cz/cs/