Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Český rozhlas žije!

Můj denní rituál začíná a končí Radio Wave Českého rozhlasu. Vstávání mi zpříjemní repríza toho nejlepšího v uplynulých dnech a večer poslouchám  On Air. Snad nikoho neurazím, když trošku zaškatulkuji posluchače tohoto rádia (vlastně sám sebe) jako mladě smýšlející lidi, kteří chtějí slyšet více, než stokrát obehranou Lady GAGA. S Wavem se svezu na vlně nové hudby.

Stanice je určena pro mladé, aktivní lidi, kteří nechtějí jít cestou nudného stereotypu středního proudu, který už nemá co nabídnout. Oslovuje mě, ale určitě i vás, hudbou, napříč nemainstreamovými žánry a hlavně sdílí zájem o aktuální hudebním dění.

Co opravdu velmi oceňuji je exceletně sestavený playlist, žánrové pořady, kterým „hlasatelé“ rozumí a aktivně se v uváděném žánru pohybují. Prostě jsem byl překvapen, kolik nového, kolik nových žánrů jsem během tak krátké doby poznal. Byl jsem typický konzument mainstreamové hudby, která mě už prostě přestala bavit a najednou jsem objevil hudbu v opravdovém širokém spektru.

Nejvíce oceňuji, že si můžu poslechnout v pořadu Stage koncertní nahrávky zajímavých kapel pořízené v zahraničí, a to hned dvakrát týdně, v pondělí a ve čtvrtek. Tuto relaci si nemůžu nechat ujít, a pokud ano, vše naleznu v jukeboxu. Pořadů je zde nepřeberně, vybere si každý. Člověk žasne, kolik zajímavých lidí, skupin a organizací působí nejen u nás, ale i ve světě. Svět je opravdu barevnější a zajímavější, než si myslíme.

Zajímavé jsou i publicistické pořady, které mapují aktuální kulturní, sportovní i společenské dění. Součástí vysílání jsou i pravidelné zprávy, ze kterých se opravdu dozvíte to nejdůležitější během pár málo minut.

Signál vysílání Radia Wave je šířen na internetu, digitálně a v kabelových televizích, nebojte se, rádio můžete poslouchat i přes mobilní telefony.

Sečteno a podtrženo, na zkoušku se nalaďte na novou Vlnu. Nebude se už chtít naladit na žádnou jinou.