bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Ema Destinnová

Ve dnech 22. 1. – 3.3. 2013 lze shlédnout ve výstavním sále muzea na Mladoboleslavském hradě výstavu s názvem „Ema Destinnová„, která připomene letošní 135. výročí narození této slavné operní a koncertní pěvkyně. Tématem výstavy je průřez životem a dílem umělkyně, která proslavila český národ a také českou hudbu po celém světě a zářila zejména při svých několikaletých angažmá na jevišti berlínské dvorní opery a Metropolitní opery v New Yorku. Nadšeně jí však aplaudovali také diváci v Londýně, Paříži, Vídni a v dalších světových metropolích a samozřejmě i obdivovatelé v Praze a v mnoha českých městech..
ema_destinovaVýstava připomene i její spolupráci se slavným tenorem Enricem Carusem a se skladatelem Giacomo Puccinim, který přímo pro ni zkomponoval operu Děvče ze zlatého západu a v ní roli Minnie. A pochopitelně stranou nezůstanou ani tři letní pobyty Emy Destinnové na zámku v Domousnicích v letech 1906, 1907 a 1911 a stejně tak i koncerty, které absolvovala na jevišti mladoboleslavského městského divadla.

Inspirátorkou výstavy byla arch. Dagmar Benešová, exponáty kromě ní zapůjčilo také Národní muzeum – Divadelní oddělení Historického muzea, Muzeum hlavního města Prahy, Muzeum Jindřichohradecka a paní Dagmar Kučerová.