Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Muzikál s andílky míří do Ostravy

Muzikál vznikl pod rukama Michala Davida a Lou Fanánka Hagena. Scénáře se ujal Jan Hlaváč a režie Filip Renč. Tato uznávaná jména dala možnost vzniknout prvnímu teenagerskému muzikálu. Děj se odehrává ve školním prostředí a hlavní role zde ztvárňuje dívčí skupina 5Angels.

Čtyři dívky Angelina, Tereza, Vendy a Míša nastupují do deváté třídy. Jak už to bývá, líbí se jim tři chlapci (hlavně Šimon), kteří se věnují rapu. Holky během prázdnin vytvořily hudební skupinu, ale moc netrénují. Po nástupu do školy se ve třídě objeví jedna nová holka, jenž dle slov paní ředitelky vyniká jak v matematice, tak ve zpěvu. Všechny to zaujme. Chlapce pozitivně, ale dívky žárlí a nepřejí Nikole úspěch. Zároveň se chystá školní akademie a deváťáci zde mají vystoupit pod taktovkou učitele Chramosty, jenže studenti chtějí bývalého rockera, nyní učitele zeměpisu Vojtěcha. Jak dopadne vzpoura proti ředitelce, která nechce povolit vystupování pod vedením Vojtěcha, a spřátelí se Nikola s ostatníma holkama nebo zášť, způsobená pomluvami ohledně Nikoly a Šimona, přetrvá?

Dlouhou dobu zde chyběl muzikál s tématikou ze „školních lavic“. Známe americká díla jako High School Musical, ale česká tvorba tohoto formátu je zde až nyní. Oslovuje jak menší děti, tak teenagery. Jelikož se mohou těšit na moderní dílo, které obsahuje mnoho hlášek a krásných písní.

Chcete i vy vidět nové dílo Michala Davida a Lou Fanánka Hagena? Většinou se muzikál hraje v domovské scéně v divadle Broadway. Nenechte si proto ujít jedinečnou možnost vidět muzikál Andílci za školou i v Ostravě.

Ve středu 27. února 2013 v 18 hodin v Domě kultury města Ostrava.

 

Vstupenky jsou v prodeji na pobočkách Ostravského informačního servisu. Cena vstupenky je 490,- nebo 590,-.

Všem, kdo se zúčastní přestavení, přejeme krásný zážitek.