Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Punková jízda si podmaní Ostravu

 

Uk Subs nejsou v českých končinách žádnou raritou, přesto jsou na ně vždy narvané kluby k prasknutí a přesto se vždy jedná o pořádnou jízdu. Ta poslední, alespoň co se týče Ostravy, proběhla kde jinde než v Music clubu Barrák v únoru minulého roku. Tehdy se po boku bouřliváku z UK Subs objevil o něco melodičtější T.V. Smith a známá punková partička Degradace.

Letos bude koncert ochuzen o jednoho z těchto tří mušketýrů a sice ostravskou Degradaci, ale duo UK Subs a T.V. Smith zůstává, doplní jej olomoučtí Zatrest.

Pamětníci první vlny punku

Vznik UK Subs se datuje až do roku 1976, takže do samého srdce punkového hnutí. Na punkové scéně se tak pohybují už přes 30 let.  Za tu dobu se v kapele vystřídalo opravdu velké množství členů, na jejichž vyjmenování by tento krátký článek nepostačil. Momentální sestava zahrnuje známého punkového veterána Charlieho Harpera, po jeho boku můžeme už nějaký ten pátek vidět Jeta (kytara), Jamieho Olivera (bicí), a v neposlední řadě Alvina Gibbse (basovka), ten se objevil po boku různých umělců, za všechny můžeme jmenovat například Iggyho Popa. Charlie je tak jediný původní člen, ačkoliv Alvin Gibbs nastoupil do kapely nedlouho po jejím vzniku. Původně se však skupina jmenovala The Subversives, až poté svůj název zkrátila na UK Subs. Na svém kontě mají několik desítek alb, poslední Work in Progress vyšlo v roce 2011, nicméně pánové plánují další kousek.

Před nimi máme opět možnost vidět dalšího punkového tatínka Tima Smithe známého jako T.V. Smith, bývalého člena kapely The Adverts, což je další punkový pamětník první vlny. Kdo má rád melodičtější punkové melodie, tak si zde určitě přijde na své. T.V. Smith se může chlubit hity jako „Only one flavour“ čiBored Teenagers“.

 

Ani o domovinu nebudeme ochuzeni

Minulý rok jsme jako předskokana mohli uvidět zářnou hvězdu ostravského punku Degradaci. Nicméně ta se letos před UK Subs neobjeví. Ale netruchleme, neboť místo ní nastoupí taktéž domovští hudebníci a sice olomoucká partička Zatrest.

Uk Subs odehrají v ČR celkem tři koncerty. První nebude nikde jinde než v Praze a to 9.2 v pražském Rock café. Poté bude následovat 11. 2. Ostrava a nakonec se zastaví kluci i v brněnské Melodce.

Vstupenky jsou k dispozici za 300,- Kč v předprodeji v klubu a v hudebninách pod klubem, 320,- Kč prostřednictvím E-ticket, 340,- Kč v síti Ticketpro. Na místě pak budou k dostání za 350 Kč.

Eva Peterková

Eva Peterková

Maminka mi vždycky říkávala, že Jsem velký lajdák!

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook