bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Velký symfonický cyklus – koncert sedmý

Ve čtvrtek 28. 2. a v pátek 1. 3. od 19. hodiny se uskuteční dva totožné koncerty ve společenském sále Domu kultury města Ostravy.

V letošní koncertní sezóně má hojné zastoupení skladeb Antonín Dvořák. Proto asi není překvapením, že jako první v programu uslyšíme jeho Píseň bohatýrskou op. 111. Tuto symfonickou báseň, ve které se nezpívá, napsal Dvořák ke konci svého života. Je zde cítit klasická „dvořákovina“, která se projevuje ve většině jeho děl.

Richard Strauss napsal skladbu Čtyři poslední písně v roce 1948, tedy rok před svou smrtí. Dílo pro soprán a orchestr napsal údajně pro norskou sopranistku Kirsten Flagstadovou, v tyto dny však sólo zazpívá Eva Dřízgová – Jirušová, dvojnásobná nositelka ceny Thálie a přední česká sopranistka spolupracující s významnými tuzemskými i zahraničními orchestry a festivaly.

Symfonická báseň Taras Bulba se řadí mezi světoznámá díla. Autorem této třetí skladby večera je neméně známý Leoš Janáček, který symfonickou báseň napsal také ve svém vrcholném období.

Celý večer se odehraje pod taktovkou Charlese Olivieri-Munroa.

Vstupenky zakoupíte v Domě kultury města Ostravy nebo na pobočkách Ostravského informačního servisu.

Užijte si pohodový večer s poslechem krásné hudby.