Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

3. Ostravský knižní veletrh

Tentokrát se o vaši pozornost utkají zástupci nejrůznějších žánrů z kategorie: Knihy nejen na dovolenou. A půjde o akci celorepublikového formátu, alespoň co se nakladatelů týče. Chybět nebude známé beletristické nakladatelství Host, významná univerzitní nakladatelství (např. Karolinum, Vutium, nakladatelství Ostravské, Masarykovy a Palackého univerzity) nebo Portál –  vstup do světa vzdělání a duchovna. Z „domácích“ ostravských nakladatelství pak jmenujme Fantom Print či Littera Silesia. Celého programu se samozřejmě zúčastní také jiná mediální zastupitelství jako Knihovna města Ostrava, Moravskoslezská vědecká knihovna, Česká televize a Dům knihy Librex, který se stane součástí doprovodného programu, plného veřejného čtení, pohádkového maratonu, prezentace nových knih, autogramiád, besed a diskusí.

Celý program se odehraje na několika scénách. V Librexu proběhnou tři (již dle názvů poměrně slibné) diskuse. Jména hostů zůstávala dlouho sladkým tajemstvím a s jejich zveřejněním se čekalo až po definitivním potvrzení jejich účasti. A co nás tedy čeká? V pátek 8.3. otevře Martin C. Putna v 16 hodin téma Kacířské Čechy aneb církev a česká společnost. Přesně o den později se zase podíváme na zoubek Světa rodu ženského – Jak píší ženy. O své myšlenky se podělí Irena Obermannová, Eva Tvrdá, Markéta Hejkalová, Jarmila Dolanská, Michaela Gübelová . Poslední den festivalu je pak dvojnásob zajímavý. V 13:00 čeká návštěvníky hloubavá diskuse Kde domov můj? / Češi a Němci v literatuře a umění poslední doby a v tradičních 16:00 pobesedujeme s předním českým autorem Ivanem Klímou.

Speciálně upravená scéna v areálu expozice Region bude věnována promítání cestopisných a jiných dokumentů z produkce České televize Ostrava.

 „Na pódiu Fata Morgána přímo v prostorách knižního veletrhu se návštěvníci budou moct setkat například s Arnoštem Vašíčkem, Františkem Žmolíkem, autorkou „elektronických erotických bestsellerů“ M. T. Majar a mnoha dalšími,“ uvádí oficiální text pořadatelů veletrhu.

Chybět samozřejmě nemohou ani tolik milované autogramiády. Na lov podpisů se tentokrát do prvních řad připraví fanoušci Květy Fialové, Ivana Klímy a Martina Slunečka, následování stoupenci Ireny Obermannové, Evy Tvrdé a Kateřiny Tučkové.

Podrobný program celého veletrhu najdete k prohlédnutí či stažení a tisku na tradiční adrese výstaviště: www.cerna-louka.cz

2. patro pavilonu A, Výstaviště Černá louka, Ostrava

Otevírací doba:
8. – 9. 3.   10:00 – 18:00 hod.
10. 3.       10:00 – 16:00 hod.
Cena vstupného:
Dospělí                                                                                               70,- Kč
Důchodci, studenti, děti, ZTP                                                   50,- Kč

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts